Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy munkáltató kiírja,...

Ha egy munkáltató kiírja, hogy "versenyképes juttatási csomag", akkor utána miért írja, hogy fizetési igény megjelölésével kéri az önéletrajzot?

Figyelt kérdés

2017. jún. 10. 07:12
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Mert az ilyenek ilyen fos munkahelyek, ahol nincs fix bruttó bér, hanem vagdalózok dobálózok az órabérrel,meg a dolgozó jelöljön bérigényt. xD
2017. jún. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Mert nyilván a béren kívüli juttatásokat értette. Illetve a bér beralku tárgya, attól még lehet versenyképes
2017. jún. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Vagy az érdekli, hogy a saját munkádat hány ft-ra árazod be. Ez is sokat elmond.
2017. jún. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Hogy tudjak a fizetesed hany szazalekat kell boritekban meg kuponokban kifizetni... elo pelda, ismeros palyazott penzugyi poziciora, megadott 400e brutto berigenyt, az utolso interjun kozoltek hogy akkor bejelentik 170-re, a tobbi zsebbe. Szerinted...?
2017. jún. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A cégnek nyilván van egy elképzelése, hogy mennyit szán az adott pozira.

Ha jelentkeznek 300-an, akkor ez alapján már kiszűrik azokat, akik túl sokat kérnek.

2017. jún. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Utolso; es szerinted miert nem lehet elore kozolni (peldaul mar az allas meghirdetesekor), hogy ennyi a keret, ha neked ennyi eleg, jelentkezz, de ne raboljuk egymas idejet? Hadd jelentkezzenek ezren ebbol a 20 eves HR-es kisp*csa helybol kiszorja a legmagasabb berigenyueket, a maradekbol meg valogatnak. Ja, hogy kozben esetleg jol kepzett szakembert is kiejtenek? Mindegy az, csak olcso legyen...
2017. jún. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert adott esetben olcsóbban is megoldhatják. Ha leírnák, hogy mennyit adnak, akkor annak is ennyit kellene fizetni, aki egyébként olcsóbban elvállalná.
2017. jún. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
@6 ez a kiszórjuk a legmagasabb bérigényűeket csak a sikertelen ember városi legendája. Simán behívnak, ha egyébként megfelelsz, maximum előtte szólnak, hogy ennél alacsonyabb a bérsáv az adott pozícióra.
2017. jún. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez még a jobbik eset mint az, mikor behívnak interjúra, amiért pénzt és időt áldoztál, és kiszúrják a szemed egy olyan fizetési ajánlattal, hogy legszívesebben a képükbe röhögnél (megtörtént). Ott is versenyképes volt a fizu, 120-at kaptam volna (ha tudom el sem mentem volna ezért) úgy, hogy csak 4 órára lettem volna bejelentve, tehát 60 nettó számlára, a többi zsebbe. Ha elmondták volna a telefonban amikor kérdezem, nekik is és magamnak is megspóroltam volna az időt...

Ugyanez máshol, csak ott több körön keresztül túráztattak, és mindig elmondták, hogy majd az ügyvezetővel való találkozáskor lesz a bértárgyalás. 3 alkalommal utaztam oda egy nevetséges összegért.

2017. jún. 10. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!