Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ifjúsági Garancia Program...

Ifjúsági Garancia Program illetve gyakornoki program?

Figyelt kérdés
Van ez a 25 év alattiakat támogató program, melynek keretében segítenek pályakezdőként elhelyezkedni. Valaki jelentkezett már ezek közül bármelyikre? Ha igen, kérlek osszátok meg a tapasztalataitokat! Mégis hogy működik ez az egész, hasznotokra vált? Előre is köszönöm a válaszokat!!

2017. jún. 19. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én benne vagyok illetve több ismerősöm. Elvégeztem egy tanfolyamot, amire 7hónapot kellett várni mert annyira nem jöttek össze jelentkezők, ez alatt már nem lehetett kiszállni mert aláírtuk a papírt szóval várni kellett. De volt olyan aki hiába érdeklődött, azt mondták nincs tanfolyam! Aztán amikor rákérdezett mert hallotta hogy lesz akkor mondták hogy igen... Kritikán aluli volt a színvonala, se könyvek, se semmi, sokszor télen fűtetlen teremben ültünk. 60ezret kaptunk egy hónapra ha nem volt hiányzás. Mellett semmilyen munka nem vállalható, 20%-os hiányzás illetve kiszállás esetén 1 millió fölötti összeget követelnek vissza, aki fél időben szállt ki attól 800ezres összeset követeltek vissza.

A színvonal az olcsó, spórolós képző miatt volt, azóta tőlük elvették a tanfolyamszervezési jogot tudtommal... De máshonnan se hallottunk jobb híreket, akik jöttek pótvizsgára, azok a tanárok is panaszkodtak.

Elhelyezkedni nem segítenek, munkát nem közvetítenek, ajánlanak, csak nyilvántartják az embert és kötelezik pl állásbörzére, ezt közölték is amikor bent voltam: ne higgyem hogy ők keresnek bárkinek állást, keressek magam amit találok... 3 hónapja végeztem, a mentorunk azt mondta hetente fog keresni hogy mi a helyzet, de nem hívott, semmit nem segítettek, magamnak találtam most munkát a héten.

18-an végeztünk a tanfolyamon, 2 ember helyezkedett el eddig, ők is azért mert a szülők vállalkozásába vették be őket.

2017. jún. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az szép... Tehát akkor az oldalukon leírtakkal ellentétben abszolút nem igaz, hogy ők összehoznak olyan munkáltatóval aki ilyen vagy legalább hasonló munkavállalót keres. Na meg ha addig találnék valamit miattuk nem vállalhatom el. Több reményt fűztem hozzá, de ez így elég nagy pofára esés. Köszönöm a válaszodat!
2017. jún. 20. 22:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos számomra is az volt és emiatt én is buktam munkát...

Szóval mese habbal :\

2017. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!