Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középfokú végzettséggel lehet...

Középfokú végzettséggel lehet annyit keresni, hogy fenntartsd magad?

Figyelt kérdés
Tavalyi évben érettségiztem informatikaszakosként, és ezután egyből nem folytattam a tanulást. Eljártam dolgozni, de ez nem bejelentett állás volt, hanem amolyan maszek. Csak gyűjtögettem magamnak saját zsebbe, és segítettem itthon. És szeretném megtudni, találhatok olyan állást itthon, amiből magam fenn tudnám tartani? Nem zárom ki azt, hogy folytassam a tanulmányokat valamikor, de elkezdtem szemezgetni az állásokkal, ahová elég a középfokú, és elég lehetne a megélhetésre, de gondoltam kikérek pár véleményt, ki mit gondol.

2017. jún. 21. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Lehet.
2017. jún. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereztél egy szakmát, azzal már el tudsz indulni és tudsz dolgozni benne. Huszonévesen ha már van az embernek önálló keresete, akkor sokkal jobban megtapasztalja, hogy mennyit kell dolgozni egyes dolgokért, mig meg tudjuk venni. Diplomás 30 évesen még a szülei nyakán, nincs állása, nincs autója és nem keresett még a jövőjét biztosítva. Persze ők többet keresnek majd (már ha lesz munkájuk), de akkor is 30 évesen eltartottnak lenni... szerintem gáz a mai világban. 21 évesen meg saját autóval lehet egy jó szakember.
2017. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó szakmával igen (burkoló, festő)
2017. jún. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Annyit lehet keresni. En is a te cipődben járok. Azonban ahoz kevés, hogy egyéb luxusokat is megengedj magadnak. En azt tanácsolom dolgozz + tanulj levelezőin. En is ezt szeretnem tenni.
2017. aug. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4


A levelezőin én is gondolkodtam, de előbb mindenképp találni akarok munkát, aztán gondolkodni az esetleg tanulmányokon. Kicsit el akarok kezdeni önállósodni.

2017. aug. 8. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!