Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri-e fizikailag - és...

Megéri-e fizikailag - és szellemileg - tönkremenni egy jól fizető helyen?

Figyelt kérdés

Megéri-e tönkremenni fizikailag és szellemileg egy olyan munkahelyen, ahol bár jól keresel,

de borzalmas emberek vannak,

vezetőség katasztrofális,

kiszámíthatatlan, hogy meddig kell maradni,

előre tervezni pedig képtelenség.

Én nem akartam ebben dolgozni, nekem ez a "vész" szakmám, ebben szinte bármikor talalnék pozíciót, de egyszerűen nem szeretem, nem hozzám való.


Mindemellett a fizu (kb. 200-250) és a bejelentés is korrekt (br. 180, 8 óra) . De ennyi az összes előny.

Részben állni is kell, jönni-menni, nekem kezd egyre rosszabb lenni a lábaim állapota. Sajnos ülőmunkát kellene végeznem, ezt nem fogom tudni évekig csinálni. Ebben már biztos vagyok.


Adódott egy másik lehetőség egy más szakterületen, amiben én jó vagyok. Elgondolkodtam, mert lightosabb meló lenne, természetesen kevesebb a fizu (br 150 körül), VISZONT kiszámítható(bb) munkaidő, gép előtti irodai munka, és tudnék mellette élni a másodállásomnak, mert lenne rá energiám (ez növeli a bevételemeimet is).


Nyilván nem másoktól várom a választ ebben a fontos ügyben, viszont tanácstalan vagyok, mert okj-val végülis a jelenlegi melóm fizuja megfelelőnek számít. De kőkeményen meg is dolgozom ezért a pénzért. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, hasonló helyzetben ki mit tekint fontosnak, illetve hátha kapok további ötleteket, mert néhány hónapja ezen rágódom.

Köszi


2017. jún. 23. 06:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, jó pár dolgot nem írtál, ami azért szükséges lenne a mérlegeléshez: pl. melyik munkához mennyit kell utazni és mennyi az ezzel járó utiköltség, van-e gyereked, hiteled, stb?


" egy másik lehetőség egy más szakterületen, amiben én jó vagyok. ... kevesebb a fizu (br 150 körül),"

Ha szakterület, akkor hogy lehet bruttó 150 ezer ft a fizu, amikor a garantált bérminimum (szakképzettséghez kötött munka) br. 161 ezer ft? és itt nem lennél bejelentve?


Aztán, ha pl. van havi 80 ezer ft fizetendő hiteled, akkor nem igazán ajánlatos váltani.

A 200-250 ezer ft az is bruttó?


"tudnék mellette élni a másodállásomnak"

Itt is azt kellene mérlegelni, hogy ha pl. kicsi gyereked van, akkor kevesebb idő jut rá (mondjuk azt se tudjuk, fiú vagy-e vagy lány? :-) )

Szóval azért lényeges szempontok hiányoznak még :-)


Ezek ismerete nélkül azt mondanám, hogy ne tedd tönkre magad - legalábbis nálam nem a pénz az első, hanem az egészség. Ha egészség van, akkor már legalább van esély munkát találni :-)

2017. jún. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, valóban teljesen jogos, hogy sok info lemaradt. Utólag olvasva látom.

Nettó a 200-250, vagyis konkrétan szürke jövedelmem van. Bruttó 180 a hivatalos.

De természetesen, amit kinéztem, szinten bejelentett munka.

Nincs gyerekem még, hitelem sincs. Párommal lakom, ő nagyjából másfélszer ennyit keres.

Tanulni is szeretnék, csak a jelenlegi munkám mellett ez képtelenség. Főiskolát be kellene fejeznem.


Ha egyszer lesz babám, akkor utána semmiképp sem szeretnek ebbe a szakmába vissza jönni, előtte meg pláne nem, mert rtg sugárzásnak is ki vagyok téve. Szóval előbb vagy utóbb tényleg váltok. Csak most felek kockáztatni.

2017. jún. 23. 08:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
250 nettóért biztos nem...
2017. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ok, tegyük fel, otthagyod a munkád... Kevesebb lesz a fizetésed, amit mellékfoglalkozással pótolsz, de közben főiskolát is végeznél? Szóval 2 félét csinálnál még a 8 órás munkád mellett...? Jól értem? :-)
2017. jún. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Munka és munka között igen nagy a különbség.
2017. jún. 23. 10:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyi pénzért nem éri meg tönkretenni magunkat testileg-lelkileg. Erre sokan egy agyvérzés, infarktus után jönnek rá.
2017. jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól fizető helyen 200-250? Annyièrt nem tenném tönkre magam. Semmi jò nincs abban a pénzben.
2017. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

én 3 éve nettó 550-et kerestem, túlórákkal együtt, akkor nettó 315-ért váltottam...

de

a mostani főnököm normális, nem üvölt velem,

nem heti 70-90 órákat dolgozom, állandó készenléttel, hanem 40-et

fizetik a szinte a teljes benzinköltségemet

normális cafetéria van

normális oktatások

normális kollégák

van helyettesem

önállóan dolgozatok

és megbecsülik a munkám

szóval megérte váltani

2017. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és a legfontosabbat kihagytam, nem vagyok beteg és nem csak aludni járok haza
2017. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!