Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent a versenyképes...

Mit jelent a versenyképes fizetés? Persze adott munkakörhöz igazodik na de minimálbér + 10E az versenyképes?

Figyelt kérdés

Álláskeresés közben futottam bele. versenyképes fizut ígértek kiderült ez minimálbér + 10E lenne…

Kiröhögtem őket és eljöttem.

Persze azt tudom az hogy mi versenyképes mindig a munkakör és a piaci társak által hasonló munkára adott fizu határozza meg. vagyis ha mindenhol minimálbért adnának erre akkor ez egy versenyképes ajánlat lenne…

De amíg van ahol nettóban többet adnak mint itt bruttóban adtak volna … ezeknek az agyuk elszállt? Nettó 95 az versenyképes??


2017. jún. 29. 07:22
 1/1 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha az adott területen nettó 85 a szokásos bér, akkor versenyképes. Akinek meg esélye van nettó 135-re, az minek menne el olyan helyre, ahol 95-öt fizetnek, sőt általában csak 85-öt? Ha neked van lehetőséged 135-öt keresni, akkor az a hirdetés nem neked szólt.

Olyan ez, mint a síkfutás: 18mp/100m sebességgel nem vagy versenyképes 100m-en, de egész jó helyen futhatsz be vele 1500-on.

2017. jún. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!