Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Neten rengeteg helyen jó...

Neten rengeteg helyen jó fizetésért keresnek betanított munkásokat, akkor hogyhogy mégis jellemzően sok a közmunkás?

Figyelt kérdés

2017. júl. 1. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Betanított munkásként sem képesek megállni a helyüket, vagy egyszerűen nem is akarják.
2017. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem vesznek fel egy csomó helyre, hiába van meghirdetve az állás.
2017. júl. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Az sem mindegy hol hirdetik.


Hiába van Sopronban betanított munka, ha az illető Nyíregyházán lakik. Fizethet albérletet, azzal megy ugyanott van mintha otthon van közmunkán.

2017. júl. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
A közmunkáknál laza munkatempó van. A gyárakban meg kihajtják az ember belét 3 műszakban egy kicsit több pénzért. Nem mindenkinek éri meg az utóbbi.
2017. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Van aki betanított munkára sem alkalmas
2017. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
#5: És van aki alkalmas lenne fizikusnak, de betanított munkásnak nem.
2017. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

"Van aki betanított munkára sem alkalmas"


Amig nem "próbálják ki", hogy dolgozik az illető, hanem még az állásinterjúra sem hivják el, esélyt sem adnak neki, addig hogy jelenthetik ki, hogy alkalmas e az adott munkára, vagy nem?!...

2017. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Műanyagipari szakirányos vegyészmérnökként (2 év tapasztalattal) a válság kezdeténél 2008 nem találtam munkát, egészen 2011-ig semmi, még visszajelzés sem.


Jelentkeztem betanított munkára egy műanyagos céghez, ahol fel is vettek volna 2011-ben, nettó 74 000-es bérrel, utazási támogatás és étkezési hozzájárulás nélkül. Ez eddig rendben is van, a felvételinél kiderült a vegyészmérnökük szülési szabadságra ment, így szeretnék, hogy napi 6 órában ezt a feladatot is végezném.


Megörültem neki, végre egy mérnök állás, de mint kiderült NEM! Papíron betanított munkás, ráadásul nem 6 órában, hanem 10,5-ben (4,5 óra a soron, 6 óra a laborban), ráadásul heti 6 napon, valamint minden második vasárnap.


Mondtam rendben, fiatal vagyok, terhelhető, jól jönne ez az extra feladat és pénz, látok magamban elég kitartást, dicsértem a lehetőséget a csapatépítő hatását.

Naivan gondoltam most bedolgozom magam a céghez és egy kis megtakarítást is összeszedek. TÉVEDTEM!


A fizetés továbbra is 74 000Ft lett volna, ekkor jött a lehetőség, hogy közmunkán erdőirtásnál brigádvezető legyek heti 5 nap, 6 órában, amiből 1-1 óra ment el utazásra, nettó 48 000-ért.

2017. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Sok a közmunkás és azért sok mert ha több is valamivel a fizetés pld nettó 80 ezer forint de több dolog is van ami miatt nem műxik. Lehet hogy utazni kell 1-2 órát + ,lehet hogy épp olyan munka ami nincs arányba a bérrel. 2-3 műszak stbi.. Közmunkások 70-80%-a akik sajnos lecsúsztak erre a szintre inkább úgy gondolja hogy jobb a helyben kevesebb mint a nem helyben meg egyéb más elvárásokkal a kicsivel több.Ezt a közmunkát meg kéne szüntetni,aztán meg adni az embereknek normális bért a mai árakhoz arányosat és nem alamizsnát amin épp hogy nem pusztul éhen az ember.A másik nagy probléma hogy pld egy közép idős emberke 45-50 éves vagy az feletti már lehet nem is birja ezeket a munkákat sem a több műszakot sem a napi xy kilométert utazni mellé. Falusi szinten még kevesebb a lehetőség,utazás nélkül helyben soknak nehéz megfelelő munkát találni igy marad a közmunka. Hiába a hirdetés hiába több a pénz,nem beszélve arról hogy a látszat sokszor csal és nem a leírtak alapján működnek a dolgok. Azért elég vicces az hogy szajkózzák hogy a közmunka egy ugródeszka a munkaerőpiacra való visszakerülésre,de ez egy hatalmas hazugság.Régebben míg nem volt közmunka addig is meg voltak oldva azok a feladatok amit most közmunkás lát el. Lehet épp idénymunka pld ,kaszálás,hómunkás,medertakarítás,utcák és parkok karbantartása és még sorolhatnám. A közmunkásnak még annyi becsülete sincs ma mint régebben a segédmunkásnak.Nem jár neki annyi szabadság,nem jár neki kafeteria semmi + juttatás még a munkaruha is egy olcsó szar a bakancs.Kedves kérdező ha a neten valóban annyi munkalehetőség lenne betanitott munkára országszerte akkor nem lenne közmunkás ugyebár.A másik hogy jó fizetésért???? Kérdés mi a jó fizetés! Jelen árak szerint már senkinek sem szabadna 120000ft nettó alatt keresni! Szégyen hogy közmunkába még felét sem keresik az emberek és sokan vannak nyilván akik lightosabb munkát végeznek. Ugyebár ezek miatt de főleg a bérezés miatt is érdemes váltani aki tud. Aki nem annak marad a békasegge. Idáig süllyedt ez az ország és az a szomorú hogy nem is nagyon látom hogy jobb lesz sajnos.
2017. júl. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!