Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az álláskeresési járadékot...

Az álláskeresési járadékot mikortól utalják? A határozat átvétele után?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap regisztráltam a munkaügyi központban, ahol megállapítottak 62nap járadékot. Ez oké, értem eddig. Viszont 24-én kell mennem a határozatot átvenni. Ez mit jelent a folyósítás szempontjából? 24-e után fogok csak pénzt kapni? De ezt visszamenőleg a regisztrációtól számítva fizetik ki, vagy csak 24 után? Ez leginkább a tb miatt érdekelne, mert 06.15-én lejár a 45nappasszív ellátásom, tehát, ha nem tegnaptól számítják, akkor 15. és 24. között kellene fizetnem tbt? Tehát az érdekelne, hogy a 62 nap az 3-án kezdődik (a regisztráció idejétől) vagy 24-én (a határozat átvételétől? Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2017. júl. 4. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha tegnap regisztráltál, akkor tegnaptól jár. Kell valamit pótolnod, vagy miért nem kaptál azonnal határozatot? A párom néhány hónapja ment be, aznap már nem tudták fogadni, másnapra kapott időpontot, de már az első naptól kapta a pénzt, és ott helyben meg is kapta a határozatot, nem kellett semmi egyebet intéznie. Pénzt viszont csak egy hónap múlva fogsz látni, mindig utólag, hónap elején van utalás, mint a fizetésnél, vagyis majd augusztus első hetében fogsz 29 napra járó ellátást kapni. Tb-t tehát most nem kell fizetned, és a 62 nap lejárta után is lesz megint 45 passzív napod.
2017. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a bejelentkezés napjától jár a pénz. Az más kérdés, hogy a hivatal mennyi idő csúszással fogja kifizetni, ugye ismerjük a magyar bürokráciát.
2017. júl. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!