Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pár hónapja munkanélküli...

Pár hónapja munkanélküli vagyok és az álláskeresési járadékot nem tudom most meg fogom-e kapni az utolsó fél hónapra, mert kiküldtek egy helyre egy adott időpontban, amire nem tudtam elmenni. Szerintetek ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Pár hónapja munkanélküli vagyok és az álláskeresési járadékot nem tudom most meg fogom-e kapni (Csak, mert ugye már 8-a van, és eddig 4-én megkaptam. ) az utolsó fél hónapra. Nem tudom megkapom-e, mert kb.25-én járt le a 90 nap, viszont 23-ára kiküldtek egy papírt, hogy menjek be személyesen X helyre Y időpontban. Nem adtak opciót, hogy az az időpont nekem megfelel-e és telefonszámot se, hogy ezt közölni tudjam bárkivel is. Szóval nem mentem el. Emiatt lehet, hogy elbuktam azt a félhavi támogatást? :\ Kicsit igazságtalan lenne.

2017. jún. 8. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

A következő jelentkezés alkalmával elmondod a szitut, hogy nem tudtad megoldani, és elnézést kérsz.


Én sem mentem el mindenhova, és nem hívtam fel mindenkit. Elmagyaráztam, hogy leadtam az önéletrajzom a szóban forgó cég felé (akihez "kirendeltek), de semmi visszajelzés nem érkezett, tehát feleslegesnek tartom elutazni oda a munkaügyi központ költségén személyesen, mivel ha megfeleltem volna, már biztosan égne a kezemben a telefon.


Egy szót nem szóltak. :D

2017. jún. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 verde ***** válasza:
66%

Azzal a nappal mikor megtörtént a közvetítés a rendszer leállítja a kiutalást.

Amíg vissza nem írják a rendszerbe az eredményét(felvettek/nem vettek fel), addig nem megy ki a pénz.

Ez így logikus mert ha felvesznek és kimenne a pénzed, akkor vissza kellene fizetni.

Ebben az esetben nem ment ki a pénz a közvetítés miatt, de ha törölnek is a rendszerből 2 napod úszik el, mivel a törlés napjáig(23-ig) egy későbbi számfejtésnél kiutalják a pénzed.

A legtisztább ha felhívod az ügyintéződ, hogy egy másik időpontban elmennél a céghez akihez kiközvetítettek, és így megkapod végig a pénzed és a regisztrációd is megmarad.

2017. jún. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!