Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásajánlatot kaptam írásban,...

Állásajánlatot kaptam írásban, utána lehet még egyeztetni a fizetésről?

Figyelt kérdés

Attól tartok, túl kevés fizetést adtam meg bérigényként. Az interjún csak én mondtam, mennyit szeretnék kapni (ill. állásportál regisztrációjánál is adtam meg összeget), ők nem mondtak semmit.

Felvennének az állásra, kaptam írásban ajánlatot (alig több, mint amit minimumként adtam meg), de valójában jobban szeretnék hosszabb távon többet kapni, és nem tudom, mennyi lenne a reális.

Vagy jobb az interjún bedobni magasabb összeget, és ha kellek, akkor alkudni fognak, vagy egyszerűen visszautasítani?

Ha szimpatikus a cég és szívesen dolgoznék ott, nem szeretném a lehetőséget elbaltázni azzal, hogy az ajánlat sima elfogadása helyett még alkudozni próbálok.

Elég zavaró, hogy az interjún sose mondanak semmit arra, amit én mondok, nem tudom, sok-e vagy kevés.



2017. júl. 14. 16:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Interjún kellett volna kinyitni a szád. Írásban kiküldték az ajánlatot, itt már csak azt teheted, hogy elfogadod, vagy visszautasítod.
2017. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha azon a területen reális összeget adtál meg fizetési igénynek, akkor meglehet, hogy nem fognak fölé menni.

A cégek sem szeretnek többet fizetni, mint amennyit muszáj, de azért a komolyabbak megadják az átlagot és alacsonyra belőtt igény esetén szólnak, hogy ők azért többet adnának, mert egy jó munkaerőt meg is akarnak tartani. Ha átlag alatt fizetnének, akkor biztosra vehető, hogy nem sokáig maradnál náluk és ezt nem szeretnék.

2017. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos az a legnagyobb probléma, hogy nem tudom, adott munkakörben/cégnél, az én tapasztalatommal mennyit lehetne elkérni (ebben nem várok segítséget, mivel nem szeretnék semmilyen információt konkretizálni).

A lényeg, hogy adott ajánlaton akkor már nem tudok változtatni.

Szerintem inkább akkor szólnának, ha túl sokat kérnék, ha kevesebbet, mint adnának, akkor nem.

2017. júl. 14. 16:58
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Első ostobaságokat beszél.


Nem írtál alá semmit, nem csaptatok egymás kezébe. Ez még része a felvételi folyamatnak. Ők tettek egy ajánlatot te meg ha úgy érzed kontrázhatsz rá. Mondjuk többek között ezért nem szerencsés úgy megadni sávos bért, hogy nem kötöd valamihez. Én pl. mindig azt mondom, hogy a kafatéria mértékétől függően -tól-ig.


Természetesen van kockázata, hogy azt mondják, hogy ennyi és kész. De minél kvalifikáltabb a munka annál kisebb ennek az esélye. Mostani helyemen én is kaptam ajánlatot, pont az alja volt a bérsávnak amit megadtam jelentkezésnél. Rákérdeztem, hogy a cég milyen kafatériát biztosít, erre megkaptam a választ (hogy semmilyet), ez után pedig megírtam, hogy tekintettel a 0 kafatériára ragaszkodnék a korábban megadott bérigényemhez, ami X (és itt beírtam a bérsáv tetejét).

Végül pár órán belül jött az új ajánlat +15%-al amit elfogadtam.

2017. júl. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi az utolsó hozzászólást is!

Mindenképp jobb helyzet lenne, ha még tudnék a bérről egyeztetni, ha igazán kellek, akkor megadnák.

De félek attól, hogy visszautasítják, és ennyi.

Nem tudom, várjak-e még más ajánlatokra, a határidő elég rövid a válaszadásra: ma péntek reggel voltam interjún, délután küldték az ajánlatot, és hétfőn már választ kell adnom.

2017. júl. 14. 17:05
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz vissza, hogy a bért alacsony nak találod, nyitottak-e további bértárgyalásra.
2017. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mint mondtam, ez az állás jellegétől és a te helyzetedtől függ.

Ha egy jól képzett szakember vagy és nagyon kellesz a cégnek akkor simán fognak alkudozni. Ha ez egy tömegállás és a 47 jelentkezőből kb. találomra választottak ki mert megfeleltél és te kérted a legkevesebbet akkor már rosszabb a helyzet.


A döntés és a rizikó a tied. Bár arra szinte minimális az esély, hogy te megmondod nekik, hogy +10%-ot kérsz ők meg azt mondják, hogy nem és hello. Maximum azt mondják, hogy nem, ennyit tudnak adni, kell vagy nem. Akkor még mindig mondhatsz igent (vagy nemet).

2017. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igazából én is arra gondoltam, hogy megpróbálok többet kérni (kb. 15% lenne), aztán ha nem, akkor elfogadom.

Csak tényleg attól tartanék, hogy aztán nehogy visszavonják...

Azt találtam ki, hogy a magasabb bért a próbaidő utánra kérem, hogy jelezzem a komoly szándékaimat :) Addig kiderül, kellünk-e egymásnak, ha nem, akkor nem veszítenek semmit az eredeti ajánlathoz képest.

2017. júl. 14. 18:19
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha ez a terved akkor ezt most kérd és most írjátok a munkaszerződésedbe...


Én ugyan főként multiknál dolgoztam eddig de az a tapasztalatom, hogy munkahelyváltással mindig növeltem a béremet, cégen belül 1-2%-os alamizsnáért is úgy kellett szó szerint könyörögni és felmondással fenyegetőzni.

2017. júl. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ilyenkor már nem igazán tudsz béremelést kérni, ha elsőre egy alacsonyabb ajánlatot adtál, akkor a cég tudja, hogy te annyiért is elfogod végezni a munkát.
2017. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!