Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van egy aláírt munkaszerződ...

Ha van egy aláírt munkaszerződésem X cégnél, vissza lehet még mondani?

Figyelt kérdés

Tehát ha már elfogadtam az X cég ajánlatát, de kicsit később befutott egy jobb ajánlat Y-tól, elfogadhatom Y-t és visszamondhatom az X-szel kötött szerződésem?

Vagy kötelességem az utóbb beérkezettet visszadobni?


Magamtól arra tippelnék, hogy visszamondhatom X-ét, hiszen ha fel is vesznek, 3 hónap próbaidő, amely alatt úgyis indoklás nélkül felmondhatok. Ennek értelmében, ha még több mint 1 hónapom van a kezdésig, logikus lenne, ha vissza lehetne mondani a munkaszerződést.


Persze nem tudom, hogy tényleg így van-e, ezért szeretném a segítségeteket.



2017. júl. 24. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van
2017. júl. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit írtál alá (aláírtál-e egyáltalán már valamit). Ha aláírtál egy határozott idejű szerződést, akkor ilyen egyszerűen nem mondhatsz fel, ha viszont próbaidőre vesznek fel, akkor elég írni nekik egy normális hangvételű e-mailt, hogy mi a helyzet, sajnálod és hasonlók, de a másik céghez mész dolgozni.
2017. júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt valóban indoklás nélkül lehet élni az azonnali hatályú felmondással, de nem lehetsz próbaidő alatt, ha még nem is dolgozol.


Ha a jogi vonatkozását nézzük a dolognak, akkor itt eleve nem jöhet szóba felmondás, hiszen a munkaviszony még nem jött létre, csak született róla egy szerződés, hogy mikortól fog. Nyilván dönthettek úgy, hogy elálltok a szerződéstől, de ahhoz mindkét fél akarata szükséges. Ha jelzed nekik, valószínűleg partnerek lesznek, ha kötik az ebet a karóhoz, akkor bemész 1 napra dolgozni, és felmondasz azonnali hatállyal a próbaidőre hivatkozva.


(Mondjuk persze azt is figyelembe kell venni, hogy próbaidő nem mindig van, csak akkor, ha explicit le van írva a szerződésben.)

2017. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából egyelőre elvi a kérdés, csak előző helyen jött ki rosszul, hogy hónapokkal a tényleges kezdés előtt egy péntek délután átküldték az ajánlatuk, és hétfőig küldjem vissza aláírva, ha elfogadom...

Aztán persze utána beérkeztek jobb lehetőségek is. És bár ott próbaidő volt, nem mertem már visszamondani, illetve felmondani, amíg még könnyen megtehettem (csak mert gerinctelenségnek éreztem volna), aztán végül elég hosszan bent ragadtam egy munkahelyen, ahol sokat kellett dolgozni nem sok pénzért, ráadásul a munkakör sem volt számomra testhezálló. (Ezt csak azért jegyzem meg, hogy mások tanulhassanak a hibáimból. :)

2017. júl. 24. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!