Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudok tenni, ha nem...

Mit tudok tenni, ha nem akarják kifizetni a túlóra pótlékot? (építőipari cég)

Figyelt kérdés

2017. júl. 24. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Keresel mást..
2017. júl. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A túlóra "megváltható" szabadidővel is a munkáltató részéről. Ha sem a szabadidőt nem biztosítja, sem nem fizeti ki, akkor a kormányhivatalokban található, leánykori nevén: Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség az illetékes hatóság, ahol panaszt tehetsz.
2017. júl. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A bosszantó az egészben, hogy vannak itt idősebb emberek akik évek óta itt vannak és kötelező jelleggel túlóráztatják őket, de nem szólnak miatta egy szót sem, mert más munkát nem biztos, hogy találnának, viszont ha bemennék a felügyelőséghez, lehet, hogy velük szúrnék ki jobban, nem is főnökkel.
2017. júl. 25. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam hasonló helyen, és a legdurvább az, hogy a legtöbb ott dolgozó ezt folyamatosan szerette is, sőt tűrte.. Volt olyan is, aki direkt azért dolgozott lassan, hogy arra a napra is legyen 12 órája.. 5 hetet voltam, már nem is tudom hogyan bírtam..most van jobb, fele annyi munka, 2-3x-os fizetés..
2017. júl. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi abban a kiszúrás, ha a jogaidat érvényesíteni akarod.

Én is dolgoztam építőiparban, nálunk ezt nem tehette volna meg a főnök, mert agyon is verték volna a melósok.

2017. júl. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Váltassz valami normális iparágra.
2017. aug. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, váltani fogok már fel is mondtam, bár végülis nem ez volt az ok, hanem egy őrült félcigány odajött hozzám egyik reggel és szájba vágott. A főnök azt mondja nem rúgja ki, mivel egyébként jól dolgozik, de ezek után én már nem maradtam.
2017. aug. 22. 17:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne sajnáld. Kár evvel az iparággal az időt elpazarolnod.
2017. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!