Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még olyan diplomás, aki...

Van még olyan diplomás, aki 200 nettó alatt keres Bp-en?

Figyelt kérdés

2017. júl. 25. 12:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
59%

Ezért kell nyelvet tanulni és mielőbb repülni valamelyik élhető országba. A gyári munka maximum ugródeszkának jó, max 1 év amíg spórol valaki kiutazásra, legalábbis szerintem. Mellette pedig ahogy írtam nyelv és ezerrel keresni vagy, ha van rá mód hozzáfogni egy szakképzéshez vagy akár távoktatás keretében piacképes diploma megszerzése. Hasonló cipőben vagyok. 1,5 éve még szakképzés mellett megpróbáltam Budapestre felköltözni egy ismerősömhöz. 2-en laktunk egy garzonban, 3-4 hónapot bírtunk együtt végül hazaköltöztem. Én akkor egy raktárban dolgoztam és 130 ezer Ft-ot kerestem, ebből 80 ezer utalva, 50 ezer borítékban (ebből 40 ezer Ft ment lakhatásra, 10 ezer Ft internet és telefon).

Végül a szakképzést sem fejeztem be, mert felesleges lett volna akár +1 napot is beleölni.

Tavaly júliusban kezdtem végül egy "közeli" (30 km-re lévő) gyárban dolgozni. Az utazást fizetik és a fizetés is kiemelkedő így 1 év után már 200-210 ezer Ft-ot megkeresem, de folyamatos műszakban azaz szinte sosincs szabad hétvégém és 7 napból 6-ot dolgozom, a szabadnapjaim rendszerint hétköznap vannak mint pl ma. Annyi még a pozitívum, ami azért nem elhanyagolható, hogy itthon a fizetésem nagy részét félre tudtam tenni.


Viszont, "Egyértelmű, hogy vagy a kollégák igénytelenek, rettentő buták, rosszindulatúak, vagy a körülmények szarok, vagy a munka monoton, vagy ez mind egyben. Mindez 3 műszakban, elképesztően alulfizetett munka mellett" ez teljesen igaz (az én esetemben csak az utolsó nem igaz). Hosszútávon pedig ezek nem elhanyagolható dolgok, az ember szó szerint elkezd leépülni agyilag. Nem tudom magam rendesen kipihenni, műszakátálláskor van olyan, hogy 2-3 órát alszom csak, mert mire átszoktam volna éjszakára már délelőttbe kell mennem. Az a mennyiségű hülyeség amit bent hallasz egyetlen nap alatt egy életre elég lenne, ehelyett napi szinten ezt kell hallgatnod (egymás kibeszélése, a magánügyek kiteregetése, önsajnálkozás, egymás cukkolása ami még az elején vicces, de egy idő után már fárasztó stb.). Az ember kiég és egyre jobban elkezdi magára venni a környezete viselkedés mintáit. Pont ezért veszélyes hosszútávon ilyen helyen maradni, mert az ember egy idő után belenyugszik, hogy neki ez jutott és meg sem próbál továbblépni. Illetve az sem elhanyagolható szempont, hogy az ilyen gyárak az egyik napról a másikra bezárhatnak és utána ott állsz bárminemű piacképes tudás nélkül.


Ha minden jól megy én jövőhónap végén számolok le és október vége felé már Hollandiában szeretnék lenni. Nyelvtanulás mellett pedig most kezdtem hozzá a programozáshoz, hosszútávon mindenféle képen érdemes efelé karriert építeni. Nem utolsó sorban azért is jó, mert nem kell hozzá feltétlen tanár, szakképzés, elég hozzá egy számítógép és internet, ez mellé még idő kell.

2017. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
82%
És akkor Hollandiában csicskázni jobb, vagy mi? Miből gondolod, hogy ha itthon csak legalja munkád volt, ott még gyengébb nyelvtudással jobb lesz?
2017. júl. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
43%
Semmiből, teljesen tudatában vagyok vele, hogy ott is csicskamunkát fogok végezni.A különbség viszont az hogy ott, ha az ember küzd és tanul akkor előre tud jutni, tehát nem rövidtávban gondolkodom. Itthon hiába tanulsz és dolgozol ugyan ott fogsz tartani 5 év múlva is. Persze sokan kimennek és évek múlva sem beszélik a nyelvet, évek múlva is nyolcad magukkal laknak 20 m2-en és takarítómunkát végeznek. Mivel itthon nem tudom elkezdeni építeni a saját életemet és a szüleimre kell támaszkodnom, ezért valamerre el kell indulnom, számomra pedig nem opció, hogy még 2 év múlva is itthon éljek a szüleimmel. Kint erre sokkal több esélyem van mint Magyarországon. Persze, ha van jobb ötleted kérlek oszd meg.
2017. júl. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Itthon miért nem jutnál előrébb, ha tanulsz? Azt írod programozni akarsz - hát ha azt vágod, aligha leszel culáger utána. Csak ezen a gondolatmeneten továbbmenve: szerinted hol helyezkedsz el könnyebben programozóként? Hollandiában, ahol ilyen munkára minimum perfektül kell beszéljél, mert az aljamunkánál még elnézik ha csak nyökögsz. Itthon kis cégnél még gyenge angollal is inkább van esélyed programozóként.

Két évig itt a szüleidre támaszkodnál - és ott helyből önálló lakásod lesz?

2017. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Persze, az összes kezdő pozícióban dolgozó ember a Nestlénél, pl marketing asszisztensek kezdő fizetése kb nettó 175000 Ft.
2017. júl. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Az biztos, hogy a tanárok elég nagy része az alatt keres. Én nemrég leléptem külföldre, de ha maradtam volna, akkor nettó 155 ezer körül kapnék most. Mindezt úgy, hogy MA végzettségem van, minősítettek is már, és ehhez természetesen semmi bónusz vagy cafeteria nem jár.
2017. aug. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Hollandiaba hol? En is voltam kint.. nekem nagyon bejott.. ithon mikor hazajottem nagyobb csicska voltam.

Igaz a nyelvet megtanultam, konnyu egyszerű, a latin amerikaiak nagyon aranyszivu emberek, sok barat rengeteg joindulatu emberrel talalkoztam.

Jo hely hollandia orderpickeresnek konnyu elhelyezkedni es jo munka. Persze ne ultetni menjel.

2018. jún. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!