Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felsőfokú nyelvvizsgával már...

Felsőfokú nyelvvizsgával már ellehet helyezkedni jól fizető munkakörbe vagy ez kevés hozzá?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy emberrel, aki gazdag. Azt mondta a nyelvvizsga nélkül lehetetlen manapság jól keresni. Nincs egyetemi végzettsége és a vendéglátás terén dolgozik. Valamint,állítása szerint, nem a kapcsolatok szerepe a fontos ,mert,hogy neki sincs ,hanem az a fontos,hogy az ember mit tud letenni. Neki csak erettségije van,bár belekezdett az egyetembe,de nem fejezte be.


Nekem szakmám van,nincs érettségim, így ha jelentkezek valami nyelvtanfolyamra felvesznek? Vagy érettségi nélkül nem tudom elkezdeni? Felsőfokút így lelehet tenni?


Ti hogy gondoljátok ezt? Ki lehet Magyarországon sikeres, mi sz a minimum amivel el lehet indulni?


2017. júl. 28. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Festőt keresünk és 1 hónapra előre be vannak táblázva, annyi megrendelésük van, előbb nem tud jönni egy se. Szerinted?
2017. júl. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Előző: és szerinted szeptembertől márciusig is így van ez? Mert pl. január-februárban ülnek otthon konkrétan.
2017. júl. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És ki a fa.sz kiváncsi arra,hogy neked festő kell?! Nekem meg sok pénz!
2017. júl. 28. 22:10
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
A nyelvvizsgát mindenhol leszarják. Ahol nem kell a nyelvtudás, ott azért. Ahol meg kell, ott meg azért, mert nem a papír kell, hanem a tudás. Utoljára a diplomához kell, onnantól senkit nem érdekel.
2017. júl. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tehát egy külföldön mosogató és felszolgáló pali vakított neked, hogy mennyire gazdag rólad meg lefolyt a bugyi, ha jól értelek.
2017. júl. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Te utolsó inkább ne írtál volna,ez volt a legnagyobbhülyeség,amit valaha is olvastam!
2017. júl. 29. 08:51
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

"A nyelvvizsgát mindenhol leszarják. Ahol nem kell a nyelvtudás, ott azért. Ahol meg kell, ott meg azért, mert nem a papír kell, hanem a tudás. Utoljára a diplomához kell, onnantól senkit nem érdekel."


Már hogy ne érdekelne! A HR-esek általában ugyanazt a 20 kérdést teszik fel az összes idegen nyelvű állásinterjún, ennyi az egész. Szerinted az jobban felméri a tudást mint egy nyelvvizsga?

2017. júl. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

@7 Abból megmondom, hogy ki mennyire beszél jól angolul, hogy köszön, meg megmondja, hogy hívják. Betanult szövegekkel olyan pozícióba, ahol tényleg kell a nyelvtudás, nem csak dokumentációt kell tudni olvasni, a büdös életbe nem vesznek fel, a nyelvvizsgát meg nem nagyon nézik, bár egy C2 már jól tud kinézni.


@kérdező Angolból még kevés egy gyengébb felsőfok értelmes munkához, azt vagy nagyon jól kell beszélni vagy tudni kell mellé németül/franciául/spanyolul/olaszul, de még jobb, ha hollandul/portugálul/oroszul/dánul/svédül/norvégul/arabul/kínaiul/koreaiul/japánul tudsz. Ezekkel találsz melót seperc alatt bármelyik multinál.

2017. júl. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

"Abból megmondom, hogy ki mennyire beszél jól angolul, hogy köszön, meg megmondja, hogy hívják."


Hello, let me introduce myself! My name is XY.


Idióta.

2017. júl. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
@9 nyilván nem a nyelvtani helyességre gondoltam, hanem a kiejtésre meg a magabiztosságra. De köszönöm a megtisztelő leidiótázást :)
2017. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!