Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felsőfokú nyelvvizsgával már...

Felsőfokú nyelvvizsgával már ellehet helyezkedni jól fizető munkakörbe vagy ez kevés hozzá?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy emberrel, aki gazdag. Azt mondta a nyelvvizsga nélkül lehetetlen manapság jól keresni. Nincs egyetemi végzettsége és a vendéglátás terén dolgozik. Valamint,állítása szerint, nem a kapcsolatok szerepe a fontos ,mert,hogy neki sincs ,hanem az a fontos,hogy az ember mit tud letenni. Neki csak erettségije van,bár belekezdett az egyetembe,de nem fejezte be.


Nekem szakmám van,nincs érettségim, így ha jelentkezek valami nyelvtanfolyamra felvesznek? Vagy érettségi nélkül nem tudom elkezdeni? Felsőfokút így lelehet tenni?


Ti hogy gondoljátok ezt? Ki lehet Magyarországon sikeres, mi sz a minimum amivel el lehet indulni?


2017. júl. 28. 19:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
55%

"Már hogy ne érdekelne! A HR-esek általában ugyanazt a 20 kérdést teszik fel az összes idegen nyelvű állásinterjún, ennyi az egész. Szerinted az jobban felméri a tudást mint egy nyelvvizsga?"


Ha te csak ilyen állásinterjúkon voltál, akkor valszeg kb. annyi angolra van szükség az állás betöltéséhez, hogy konyhanyelven tudj pár szót váltani. Tőlem fordítóként próbafordításokat kértek, amikor pedig az idegenforgalomban dolgoztam, maga a főnök vizsgáztatott, nem valami HR-es, és eléggé belementünk a különböző népek kulturális különbségeibe is.

2017. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Annyit pontosítanék, hogy jó nyelvtudás nélkül nehéz jól keresni, nem pedig nyelvvizsga nélkül. Én is azt tapasztalom, hogy a nyelvvizsgáimat egyetlen egyszer kérték: az egyetemi felvételinél. Azóta soha senki, már az önéletrajzomba se írom bele, hogy van papírom, csak annyit, hogy beszélek angolul és németül. És soha meg sem kérdezték, hogy van-e róla papírom.

Egyébként a példádból látszik, hogy a gazdag ismerősöd sem a nyelvtudásával lett gazdag, hanem a vendéglátással, a nyelvtudás csak egy eszköz hozzá. Ha szimplán nyelvtudásból akarsz megélni, akkor legalább 2 de inkább 3 nyelvet kell magas szinten beszélni, amiből az egyik az angol, egy másik pedig egy ritkább nyelv. És akkor mehetsz call centerbe meg ilyesmi, ott megfizetik a nyelvtudást.

2017. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!