Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szövegszerkesztéssel, gépeléss...

Szövegszerkesztéssel, gépeléssel, körlevél készítéssel, és hasonlókkal hogyan tudnék otthonról kiegészítő munkát végezni?

Figyelt kérdés

Jelenleg tanulok, még nincs végzettségem. (Csak gimnáziumi érettségi van.)


Hirdessem meg magam különböző munkahely kereső oldalakon? Külföldi oldalakon meg tudnám e magam hirdetni? Egyáltalán van e jogom hozzá? Biztos vagyok benne, hogy milliónyi kis apró irodai munka van amit el lehetne végeztetni másokkal, pl velem, csak meg kéne keresnem ezeket.

Hallottam korábban olyat, hogy lehet vállalni olyan alkalmi munkát is, hogy hallott szöveg gépelése. Valóban van ilyen?

(Világ életemben osztályelső voltam, profi zenész szeretnék lenni, emellett mást is tanulok jelenleg, és meguntam azt, hogy csak pohárszedőként tudnak alkalmazni, mert még nincs 8 diplomám, ezért felmondtam és szeretnék kiskapukat keresni, és otthonról csicskamunkát végezni.)



2017. júl. 28. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Nem.
2017. júl. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
fenyőfa
2017. júl. 28. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nem létezik valós otthonról végezhető munka azokon kívül amik szaktudást igényelnek (fordító, programozó például). Ami pedig ma kínálatként megjelenik az olyan szintű csicskamunka hogy csak a nagyon elkeseredett ember nem veszi észre hogy munka/idő arányból sokszor a tíz forintokat sem éri el az órabér amit ezekkel keresel.


Ezeket az irodai munkákat amire a kérdés vonatkozik, pont elvégzik az irodai dolgozók, ügyintézők, asszisztensek és senki nem fogja kiadni a vagy üzleti titoknak minősülő vagy adatvédelmi kezelésbe ütköző iratokat egy random embernek a neten hogy dolgozzon már vele egy kicsit, aztán majd visszaküldi ha végzett vele.

2017. júl. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hm, igen érthető érthető. :/ Köszönöm!
2017. júl. 28. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Freelancer.com; upwork.com, ezeken nézelődj, de a gépelős munkák itt is kamuk.

Ha jól beszélsz nyelveket, fordíthatsz az adott nyelvről magyarra vagy fordítva, illetve sokszor van proofreading, content writing, de ezek is igényelnek némi tapasztalatot.

2017. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kőváry Orsolya ***** válasza:
31%

#3 téved, mert rengeteg apró irodai munkát nem végeznek el asszisztensek, ha nincsenek. Ez kis cégnél, ahol nem éri meg még egy 4 órás asszisztenst sem alkalmazni, mert nincs is annyi munka. Viszont ez gazdasági tevékenység, ezért számlaképesnek kell lenned, hogy a NAV ne köthessen bele, és a megbízó is szeretné ha a könyvelésében a neked fizetett pénzt elszámolhatná. Ha van vállalkozó családtagod, vele megbeszélheted, hogy ő számlázza ki a munkádat, aztán elrendezitek. Vagy kiválthatod az egyéni vállalkozói igazolványt, diákként nem kell járulékokat fizetni, csak ha ténylegesen bevételed van. Elég sok virtulális asszisztens létezik már, Magyarországon is lassan terjed, de nem olyan könnyű, mint nyugaton. Álláshirdetéseket is olvass, mert ott is láttam már ilyet, és te magad is kereshetnéd, kinek tudnál segíteni.

De persze ha tudsz nyelvet, akkor a külföldi freelancer oldalakon keresgélhetsz.

2017. júl. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!