Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő után beszéljünk...

Mennyi idő után beszéljünk újra a bérigényről?

Figyelt kérdés

Pályakezdőként kerültem a céghez, a próbaidő után 24 ezer forinttal emelték a bruttó béremet. Mennyi idő után beszéljek fizetésemelésről? Mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy kb. újra ennyi emelést kérhessek?


A bérem 255 bruttó jelenleg. Pénzzel dolgozok és nagy a felelősség is.


2017. júl. 29. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
1-2 év
2017. júl. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy évnél előbb semmiképpen.


De barátkozz meg a gondolattal, hogy pozíció (vagy még minkább cégváltás) nélkül szinte lehetetlen érdemi fizetésemelést kiharcolni a legtöbb cégnél.

2017. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Erősen terület függő. Én 3 havonta szoktam kb emelést kérni és eddig mindig megkaptam.
2017. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amint újabb kollégákat vesznek föl

kultúrált hangnemben nyugodtan meg lehet kérni azt, hogy igazítsák a Te béredet is az aktuális munkaerő piaci helyzetnek megfelelő magasabb bérekhez...

Illetve a már megszerzett tapasztalatok

és érdemek alapján értékeljék valamivel többre az új kollégák béréhez képest.

2017. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk évente van korrekt, inflációt bőven meghaladó emelés, kérni viszont nem lehet.

Blöffölni se tudott még senki, mondván máshol többet adnának, viszont felmondást többször is utasítottak már vissza megemelt fizetsétú szerződést nyújtva. Volt aki ígyis elment, de inkább a maradás a jellemző.

2017. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!