Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én vagyok a HR-es és ma nettó...

Én vagyok a HR-es és ma nettó 430-ért vettünk fel programozót más területről való diplomával. Vélemények?

Figyelt kérdés

Parázsvitám volt a cégnél ma erről.


Nyílt egy üres pozíció egy Java programozó helyre. Nem junior. Volt több jelentkező, többek között egy huszonéves gyerek akinek nincs mérnökinformatikus diplomája csak egy gazdasági de a kolegák szerint akik a szakmai interjút csinálták, bombabiztos tudása van. Hivatalosan még nem dolgozott, ez lesz az első munkahelye de a saját projektjei amiket referenciának hozott, azt mondták, hogy kérdés nélkül levert mindenkit. Mellette voltak BME-s és OE-NIK-es végzősök. Kolegák azt mondták hogy szerintük olyan komplexitásúak a projektjei, hogy a többi jelentkező nem tudta volna azokat magától megcsinálni.


Személyisége introvertált de nem ilyen autista. Jófej de inkább magának való. Lehet vele beszélni.


Jött a kérdés, hogy milyen fizetési igénye van. Nettó 450 + caf. Nettó 430-ban egyeztünk meg úgy, hogy ebben bennevan a caf.


Menedzsment és a szakma egyértelműen mellette volt. Menedzsmentnek a személyisége tetszett nagyon, határozottan tudta magát előadni.


Szerintetek ez nem sok egy kezdőnek? Én soknak tartom.



2017. aug. 1. 16:50
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Mármint igen nyorsan írtam. Tehát hogy 3-5 évnyi hivatalos szakmai tapasztalattal adunk valakinek ennyit. Neki megvan ennyi ha elkezdünk számolni hogy mennyi ideje fejleszt otthon de az nem hivatalos, sosem dolgozot még, tehát effektíve kezdő.
2017. aug. 1. 16:53
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Nem sok, mert ma már az EU fizetéseket kell nézni, hiszen felül egy vonatra, repülőre és máris nettó 3000 EUR-ért kódol valahol Németországban.
2017. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Örülj neki hogy találtatok nettó 430.ért egy nem junior java programozót, sőt hamarosan úgy is elmegy máshova 1,5 ennyiért.
2017. aug. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem sok. Volt évfolyamtáram, barátom még nem fejezte be az egyetemet, még 2 éve lenne hátra (jelenleg passzív), de már hasonló fizetésért dolgozik. Igaz OE-NIK-en tanul, de még diplomája sincsen és talán félév releváns tapasztalata volt, az is kimerült webshop készítésében amiből fenntartotta magát. Őt is a home project-ei miatt vették fel alig 1 évvel ezelőtt.

Ha nem érné meg az árát akkor nem vették volna fel ilyen fizetéssel, és igaz, alig 1-2 órányi repülőútnyira innen a sokszorosát megkeresheti. Skandináv országokban 1,5-2 milliós fizetések sem ritkák, fogadni mernék, hogy a kérdésben szereplő alanyunk sem fogja sokáig ezt a fizetést sem tolerálni és vagy emeli a fizetését a céged vagy tovább áll (szerintem csak kell neki valami rendes hely a CV-be). És teljesen igaza lesz

2017. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
nem vagy te háeres... de jó próbálkozás volt.
2017. aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Igen,és tedd össze a kezed,hogy ennyiért elvállalta,és hamarosan duplàznotok kell,vagy le fog lépni.
2017. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Mikor értitek már meg, hogy nem az a kérdés, hogy mások mit tartanak soknak, hanem az, hogy a cégnek megéri-e annyiért fizetni egy munkaerőt.


"Menedzsment és a szakma egyértelműen mellette volt. Menedzsmentnek a személyisége tetszett nagyon, határozottan tudta magát előadni. "


Tetszik érteni? :)

2017. aug. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Ideje frissítened a HR tudasod vonatkozò részèt azaz a piaci àrakat...
2017. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Továbbá HR-esként:


- Nem írjuk ki az internetre, publikusan, érintetteknek teljesen felismerhetően, hogy mennyit keresnek a kollégák. Ez alap. Ha én lennék a főnököd és ezt látnám és ráismernék akkor holnap reggel már csak leadnod kéne a cuccaidat

- A huszonéves nem gyerek

- A "kolegák" helyen "kollégák".

2017. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Még jó, hogy nem a hr-es mondja meg, hogy melyik programozót vegyék fel és mennyi fizetéssel. Ezt az X év tapasztalat dumát is el kellene már felejteni, normálisabb cégek ilyet már nem írnak hirdetésbe sem, hanem erős java tudást, vagy ilyesmit kérnek. És hogy a cég számára megfelelő tudást a jelölt 1, 3, vagy 10 év munkával, vagy hobbiprojektekkel vagy feketemágiával szerezte, az senkit nem érdekel. Jobb helyeken. Úgy látszik te nem ott dolgozol.
2017. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!