Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mért van az, hogy állami...

Mért van az, hogy állami munkahelyek jobban fizetnek mint a maszekok, versenyszférás munkahelyek mostanában? Szakágtól függetlenül, műszaki és logisztikai végzettséggel gondolom első sorban.

Figyelt kérdés
2017. aug. 1. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Szoftverfejlesztőként váltottam államiból versenyszférába kétszer akkora fizetésért. Úgyhogy nem gondolom, hogy az állami jobban fizet.
2017. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
busznál: vt ariva 140 körül, volán 300+, aztán műszakinál ugyan ez (bujtatott állásokat ne nézzük, van bőven mind a két szektorba, csak tagadják sokan...)
2017. aug. 1. 22:53
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem fordítva van ez inkább?
2017. aug. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Ezt azért nem gondolnám, hogy igaz. Bár műszaki, mérnöki területen az állami cégek sem fizetnek rosszul, de azért a versenyszférában többet lehet keresni, igaz, általában jóval több munka és stressz árán.
2017. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

Versenyszférában dolgozok, olyan fizetésért, ami magasabb mint az országos átlag 85%-a kb. Végzettségem nincs, szóval állami munkahelyre fel sem vennének.

A legnagyobb stressz, ami ér, hogy mennyi ideig tudom a lábamat az asztalon tartani, anélkül hogy hanyatt esnék a székkel. Néha mondjuk lassan mosogatnak el az irodában, és akkor nehezen találok poharat is, de azért ki lehet bírni.

2017. aug. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Héten egy céghez mentem interjúra nem fizikai állományba persze, 160 megállította volna, na ugyan ezzel a végzettséggel, ugyan nem ugyan abba a pozícióba egy állami cégnél 180-200 nettó...

Hogy is van? Meg mondom más szakmába is hallok hihetetlen dolgokat, hogy "fordítva kéne lennie" ahogy előttem írták. De most ne a bejáratot szöveget emlegessük, hogy "versenyszféra jobban fizet", mert lótúrót fizet jobban, még ha ezt leírom és utána páran próbálnak rácáfolni. Apám 2002-be egy állami cégnél nettó 100-at keresett, nem ma volt az tény.

2017. aug. 2. 03:12
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező látszik, hogy még életedben nem dolgoztál, így nem csoda, ha nem vagy tisztában a fizetésekkel sem!
2017. aug. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Dolgoztam elég helyen, hogy lássam, hogy hol mennyit fizetnek, másik családba se tabu téma a fizetés, meg ismerősökkel is meg szoktuk beszélni, szóval ezért marhaság az egész állításod...


Na de még mindig nem kaptam választ, hogy xy szakmával mért keresek jobban állami cégnél mint maszeknál?

Ja hogy mindenki abba a tévhitbe van, hogy maszekok jobban fizetnek...

2017. aug. 2. 09:26
 9/14 anonim ***** válasza:
Magyar kis- és középvállalkozások lehet, hogy átlagosan rosszabbul fizetnek, meg ott elég gyakran előfordul, hogy ha nem is fizetnek rosszul, nem jelentenek be teljes fizetésre, vagy nem adnak cafeteriát, nem fizetnek túlórát, stb. Ilyen szempontból az állami cégek tényleg korrektek. Amit én említettem, hogy a versenyszférában jobbak a bérek, inkább a multikra vonatkoznak. Én mérnök vagyok, dolgoztam a versenyszférában multinál és magyar cégnél is, most viszont állami cégnél vagyok. Multinál jobban lehet valamivel keresni, de nagyobb is jóval az elvárás, szóval "ár-érték arányban" nem biztos, hogy az a jobb.
2017. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Magyar kis- és középvállalkozások lehet, hogy átlagosan rosszabbul fizetnek, meg ott elég gyakran előfordul, hogy ha nem is fizetnek rosszul, nem jelentenek be teljes fizetésre, vagy nem adnak cafeteriát, nem fizetnek túlórát, stb. Ilyen szempontból az állami cégek tényleg korrektek. Amit én említettem, hogy a versenyszférában jobbak a bérek, inkább a multikra vonatkoznak. Én mérnök vagyok, dolgoztam a versenyszférában multinál és magyar cégnél is, most viszont állami cégnél vagyok. Multinál jobban lehet valamivel keresni, de nagyobb is jóval az elvárás, szóval "ár-érték arányban" nem biztos, hogy az a jobb.



Ja csak a multik se mondható igazán magán szektornak hanem inkább "külföld", én külön szedem minden esetre a kettőt, közgazdaság szerint is úgy van, hogy külföldi tulajdonú magán cég. Kötekedést félre téve, sok állami céget találtam akik ugyan úgy magasabbat kínáltak mint a multik, meg mondom közép és kis réteg egy fedél alatt, ami ott megy taposás egymás ellen, azt inkább hagyjuk.

Igen, ár érték arányba tényleg az állami a legkifizetőbb hely, meg tegyük hozzá, hogy itt a legtöbb a "bújtatott" állás, nézzünk meg egy iskolát, nem feltétlenül az üzemeltetési részlege, hanem irodába stb olyan emberek ülnek, hogy egész nap nem csinálnak semmit, mi meg rendszeresen elő voltunk véve, főnökünk úgy szólt felfele, hogy jobb lenne ha leállítaná magát, elég feladatunk van nekünk is... figura elment, azóta nincs ez.

Öregem buszozik, kicsit nekem is kicsapta a biztosítékot, hogy mennyit keres...

Másik ilyen, hogy egyik osztálytársam állami tulajdonú közműnél dolgozik, beszéltünk a fizetésről, kiderült, hogy neki is több mintha a nem állami tulajdonúnál lenne 30-60%-al több kb. Persze ahogy hallottam a nem állami tulajdonúnál is el lehet érni azt az összeget, csak nem olyan ütembe.

2017. aug. 3. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!