Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT Key Account Managerként /...

IT Key Account Managerként / Projektvezetőként mennyi fizetés lenn reális az alábbi feladatokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


IT Sales Manager / projektvezető / értékesítő vagyok egy magyar IT cégnél. (4-5 éve)


Jelentősebb projekteken dolgozok / van saját ügyfélköröm.


Feladatok: Projektek felügyelete, összerakása, tárgyalása, ügyfelek felkutatása, kapcsolat kiépítése...stb.


Főleg kiszolgáló (server&storage) oldalon mozgok.

Évente kb. összesen nettó 400-600m projekt összértéken dolgozom (árbevétel 25%-a).

Ebből kb. nettó 50-100m volumen saját ügyfél akiket mozgatni is tudok, ha váltásra kerül a sor.


Nem vagyok informatikus de bele tanultam a szakmába annyira, hogy a nagyobb volumenű projekteket le tudjam vezetni, önállóan tudjak tárgyason részt venni.


Szakmailag pre sales-ekre szükségem van, önálló rendszer tervezést nem merek vállalni...stb.


Gazdasági diplomával rendelkezem, erős informatikai beállítottsággal és tudással. Tárgyalóképes angollal.


Kérdésem az lenne, hogy ebben a pozícióban / feladatokkal ti mennyi fizetést/juttatást tartotok reálisnak?


Köszönöm!



#fizetés #IT Key Account Manager fizetés #IT sales fizetés
2017. aug. 7. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
1,4M bruttó
2017. aug. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legalább 1.5 millió bruttó.
2017. aug. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a 4-600 millió Ft nem olyan vészes összeg, nálunk egy-egy projekt nagyobb. Szerver + storage rész szintén nálam az a dolog, ami nem ad sok extrát, mert bármelyik cloud szolgáltatónál hostolok egyet, ha nagyon kell, vagy összerakják a belső IT-n standard igényfolyamatok mentén.


Ha nagyobb nem kizárólag infrás projekteket el tudsz vinni, akkor szerintem bruttó 1 misi körül bepróbálkozhatsz, nyilván ez kortól is függ.

2017. aug. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ezt akartam megjegyezni, hogy a project összérték nem sokat mond. Nem mindegy, hogy 10 vagy 40% rajta a margin...


Ha csúnyán akarnám kifejezni magam xar feltételekkel könnyű nagy forgalmat generálni. A király az aki jó feltételekkel generál nagy forgalmat.

2017. aug. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó valaszolonak: Átlagosan 10% a nyereség.

Továbbá pontosabb adat: 600m forgalomból 60-85m a haszon (mivel tartalmaz eladott szolgáltatást/munkát is)

2017. aug. 12. 07:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Erre általánosságban annyit tudok mondani, hogy az nagyon rossz árrés (nyilván ezt akartad írni, nem profitot ^^). Ha a cégnél más is ilyen árrésekkel dolgozik akkor elmegy, de akkor ügyetlenke a cég.


Amúgy csak a tapasztalatod alapján a munkaerőpiacon br. 7-900e bér beleférne simán. Ha nem csak "beletanulnál" hanem lenne formális képzésed is (pl. PM képzés, Prince2 és valamilyen IT képzés) akkor "up to +50%" is gond nélkül.

2017. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!