Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha már kérdezték tőletek...

Ha már kérdezték tőletek állásinterjún, hogy van-e gyereketek, vagy akartok-e, hogyan reagáltatok rá?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet értelmesen, udvariasan, jókedvűen lereagálni azt, hogy a másik kvázi hatalmi helyzetben törvényt szeg a károdra, és ha válaszolsz, akkor kiadod magadat és a magánéletedet egy olyan helyzetben, amikor erre nem lennél köteles, ha pedig nem válaszolsz, akkor lőttek az állásnak?


Kérlek, aki azért szólna hozzá, hogy leírja, miért hangzik el a kérdés, inkább ne írjon. Untig ismerem az érveket. Négy embert vettem föl úgy, hogy egyiknél se hangzott el ez a kérdés, és a belépésük után, utólag derült ki számomra, hogy kettő közülük kisgyerekes, akkor sem úgy, hogy én kérdeztem rá. Sosem bántam meg, kiváló szervezőknek és strapabíró embereknek ismertem meg a családosokat. Könnyűnek és kockázatmentesnek éreztem, hogy elhagyjam ezeket a kérdéseket, és bejöttek a számításaim.


Volt beteg a gyerek néha? Igen, volt. El kellett engedni a kollégát, hogy ápolja? Igen, el kellett. Behozta utána a lemaradást? Persze. Hozni-vinni kellett reggel és délután a gyerkőcöket? Igen. Néha fel kellett hívni a tanító nénit munkaidőben? Igen. Összeomlott a világ ettől? NEM, jó minőségű munka született, határidőre.


Szóval: hogyan kell normálisan reagálnom, ha majd engem bombáznak ezzel a kérdéssel?



2017. aug. 8. 21:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Azt nem írod csak, hogy neked most van vagy nincs, amiért ezen ennyire fennakadsz?


Megjegyzem csak a legegyszerűebb megoldásra nem gondolsz a litánia közben.

"Van gyereke?"

"Van."


Tetszik vagy sem, van, ahová az nem fér el, hogy jaj most beteg a gyerek, jaj most ovis előadás van, jaj nincs kire bízni, jaj orvoshoz kell vinni. Nálunk pl. nem probléma, csak a munka legyen kész időre. Egész biztos van sok ilyen munkahely még.

2017. aug. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen megkérdezik, hogy mikor akarok gyereket (nekem még nincs). Ahol eddig megkérdezték, még sose én lettem a befutó. Így rájöttem mindegy mit válaszolok, vagy nem válaszolok, vagy rájuk borítom az asztalt...úgyse engem vesznek fel.
2017. aug. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
60%

Gyakran interjúztatok. Ha valakinek van kölke, arra sosem kell rákérdezni, mert 3 perc után kérdés és kontextus nélkül is arról kezd beszélni, akinek meg nincs, de akar, az úgyis sunnyog és az egyetlen cél a munkahely minél hosszabban és minél nagyobb összegre megfejése az otthoni láblógatás idejére.


Egy darabig vettem fel kisgyerekes embereket, már nem követem el ezt a hibát. Rendszeres rinya, holnap csak 6 órát tudok dolgozni, legkésőbb 3-kor végeznem kell, satöbbi. Több szabadnapjuk van, mint egy azonos korú gyermektelen embernek, többet vannak betegszabin, nettó önszopatás alkalmazni őket. Találsz pont ugyanolyan jó munkaerőt, aki viszont átlagosan egy évben 2-3 héttel többet fog dolgozni ugyanannyi pénzért (sőt, ugye állambától nem kap segélyt, a családosokkal ellentétben).


Ennek ellenére, ha valaki rákérdez erre interjún, akkor el kell mondani, hogy ilyesmit nem kérdezhetnek és felháborító az egész, aztán ott hagyni őket a rákba.

2017. aug. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
Nálam a legtöbb állásinterjú azzal kezdődik, hogy "beszéljen magáról". Ekkor elmesélem élete regényét, nyilván nem marad ki belőle, hogy mikor született az első, illetve a második gyermekem... Meg aztán úgyis kiderült, minek azt titkolni. Valahova befutok így is, ahova meg nem, oda jobb is! :D
2017. aug. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
79%

Kedves előttem szóló!N


Nem tudom, hogy neked van-e gyereked, de vélhetően nincs. Ezek a gyerekek gyorsan felnőnek és természetes, hogy gimis farsangra már nem leszek kívánatos díszkíséret. És én még akár hiszed, akár nem, még akkor fiatal asszony leszek, aki soká megy még nyugdíjba és még az agyam is fogni fog. Sajnállak, nem tudod, hogy mit hagysz ki, meg úgy beszélsz a munkaerőről, mintha az is egy gépkapacitás lenne.

2017. aug. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömtől megkérdezték, 50es nő, ránézésre sem az a kisgyerekes anyuka. Hát ő ráförmedt a hr-esre, hogy mit képzel magáról, ilyet ő nem kérdezhet (amúgy nincs gyereke). Hát nem vették fel :)
2017. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
58%
#3-as jol irja,en se reszesitenem elonybe akinek gyereke van,gondoljatok bele,az en penzemre karomra rohangal a gyerekert mert mindig lesz valami kinja,jajj beteg,jajj iskolaba kell erte menni,jajj ez van az van,kovezzetek meg,de nalam hatrannyal indul egy kisgyerekes anyuka.
2017. aug. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
80%

Kedves ötös, kis józan paraszti ész (ha már állítod, hogy jól fog az agyad)

A gimis gyerekkel semmi gond. A kisgyerekesek jelentenek problémát sok munkaadónak, mert ott nem fér bele, hogy minden héten valamiért elrohangáljon a dolgozó a gyerek miatt. Alapvetően azért vesznek fel valaki a cégek, mert számítanak és szükségük van a munkájára heti 40 órában. Ahol ez a cél és nem pedig az, hogy az adott időpontra maradéktanlanul kész legyen a munka, oda egy KISGYEREKES szülő bizony hátrány. Ugyanazért a pénzért egy teljesértékű munkaerőt is kaphat a munkaadó, akinek nem kell folyton elrohangálnia. Látom a kolllégáimon, mennyire megbonyolítja az életüket a gyerek, hogy most orvos, most beteg az egyik, oviba kell menni, oviba kell vinni. Az a rohadt nagy szerencséjük, hogy a munkájukat tudják akár éjjel/hétvégén is csinálni, így visszahozni a kiesett órákat. Na mostt ezt a legtöbb helyen nem fogod tudni megcsinálni. Ez van.

2017. aug. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
39%
Kisgyerekest soha többet nem veszek fel: kiíratják magukat az orvossal a gyerek miatt (magasabb táppénzt is kap, ha a kölke miatt van betegszabin), elkéretőzik, mert ma előbb kell menni érte az oviba, szülői van, ilyen-olyan ünnepség van, szerepel benne a gyerek, telefonáltak az oviból, hogy lebetegedett, így nem maradhat a csoportban és menni kell érte. Neki muszáj szabit kivennie nyáron, egybefüggően heteket, mert ugye a gyerek...és elvárják, hogy a kolléganő maradjon bent túlórázni helyette, mert mit akar, annak úgysincs gyereke....
2017. aug. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
83%
A normális reakció az, hogy ilyet kérdezni törvénytelen, esetleg megkérdezheted az interjúztatót, hogy a hatályos jogszabályok ismeretében ő mit felelne. Alapvetően igazad van, gond inkább azokkal volt szerintem, akik szerettek lógni, és a gyerekkel takaróztak folyton.
2017. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!