Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1,5 hete voltam állásinterjún...

1,5 hete voltam állásinterjún de semmi hír, ciki rákérdezni, hogy akkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Ciki rákérdezni e-mailben,hogy akkor hogy döntöttek? A hirdetés még mindig fent van.
2017. jún. 21. 05:03
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Ciki.
2017. jún. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha kellesz, akkor 2 héten belül úgyis szólnak. Ha nem szólnak, akkor...felejtős.
2017. jún. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Egyáltalán nem ciki rákérdezni, sőt, nekünk tanították is álláskeresésen, hogy ha ilyenkor küld az ember egy emailt, akkor látszik, hogy "nem vesztette el a fonalat" a pályázó, érdekli az állás, stb.


Csak épp nem azt kell megkérdezni, hogy hogyan döntöttek, hanem azt, hogy érdeklődni szeretnék, hogy mikorra várható a döntés időpontja? (és kész, semmi több, hogy miért kérdezed, stb) Így nincs semmi kiszolgáltatottság, nem sugallod azt, hogy "remegsz" az állásért, stb. :-)

2017. jún. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
keress másik helyet :)
2017. jún. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Ciki igen, mert nekik is ciki kimondani, hogy nem kellesz.
2017. jún. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, hogy milyen munka.


Valami nagyon egyszerű melónál általában 1-2 napon belül szólnak, egy nagy cégnél és/vagy komolyabb pozinál meg a 1.5 hét semmiség (főleg, hogy megkezdődtek a nyári szabadságolások, a döntéshozók közül sem mindig mindenki érhető el).


Nekem a mostani helyen multinál 2.5 hetente jeleztek vissza, előző helyemen még nagyobb, még merevebb cég több mint 3 hónapig ment a kiválasztás.


Szerintem felesleges rájuk írnod, hidd el, nem felejtettek el, ha kellesz jelentkeznek, ha nem kellesz, akkor meg nem számít.


A legrosszabb amit tehetsz, hogy közben nem keresel ezerrel állást. Egy csomóan beküldik valahova, majd várják, hogy IGEN/NEM, közben meg hetek mennek el, elszalasztanak egy csomó potenciális lehetőséget. Amíg valaki nem mondott igent, addig nyugodtan küldözgesd továbbra is az életrajzot, pályázz, egy sima bemutatkozás egyik felet sem kötelezi bármire is


(kivéve, ha valami apró mindenki mindenkit ismer helyen vagy, akkor kérdezz rá, és úgy folytasd a keresést mihamarább)

2017. jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem feltétlen ciki, de ha melletted döntöttek akkor úgyis értesítettek volna már.

Lehet csak magad kíméled kudarcélménytől, ha inkább keresgélsz tovább.

2017. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy hely, ahonnan 3 évvel később jeleztek vissza, hogy mehetek az interjú negyedik körére, mert eddig megfelelek, hát erre elküldtem őket Kukutyinba!
2017. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!