Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Délutáni pótlékot nem kaptam meg információ hiány miatt.

Figyelt kérdés

Diákmunkát vállaltam.Sok dolgot nem közöltek velem én meg nem kérdeztem gondoltam minden fontos információt megkaptam.

1 hónapon át csak délután dolgoztam azért több fűzetéshez jussak (pótlék). Ma megjött a fűzetésem amibe nem lett beleszámolva a pótlék. Megérdeklődtem hogy miért ere válasz 1/3 munkaidőnek elkel térnie.Utánanéztem és igaz.Viszont erről semmiféle tájékoztatást nem kaptam.Se figyelmeztetést ezért nem jár pótlék.Ilyen esetben lehet e valamit tenni vagy elvan veszve.


2017. aug. 10. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb figyelj jobban.
2017. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

"Délutáni pótlékot nem kaptam meg információ hiány miatt."


Azért nem kaptad meg, mert nem járt neked és olyan szabályokat képzeltél el, amik nem léteznek.

2017. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezzel szemben a jelenlegi szabályozás alapján csak egy féle műszakpótlék fizetését írja elő, aminek a mértéke 30%. Ezt a műszakpótlékot akkor kell fizetni, ha a munkavállaló munkarendje rendszeresen változik, és a 18.00-06.00-ig tartó időszakra eső munkaórái után.


Az Mt. alapján:


141. § (1) A munkavállalónak, ha a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja rendszeresen változik, a tizennyolc és hat óra közötti időtartam alatt történő munkavégzés esetén harminc százalék bérpótlék (műszakpótlék) jár.


(2) Az (1) bekezdés alkalmazásában a változást rendszeresnek kell tekinteni, ha havonta a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja a munkanapok legalább egyharmada esetében eltér, valamint a legkorábbi és a legkésőbbi kezdési időpont között legalább négy óra eltérés van.



Te meg ne okoskodj :)

2017. aug. 10. 12:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A törvèny nem ismerete nem mentesìt. Azaz amiről nem tudsz, attòl meg be kell tartanod. Ha valaki nem tud arròl hogy nem szabad embert ölni, de megteszi, attòl mèg elìtèlik.
2017. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!