Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan esetben, amikor valaki...

Olyan esetben, amikor valaki egy (köztudottan) négyéves főiskolát öt év alatt végez el, azt az önéletrajzában simán 5 évre írja be, ugye? És ez mennyire számít "gáz"-nak?

Figyelt kérdés

Nekem annak idején sajnos évet kellett halasztanom, ezért végeztem el 5 év alatt a 4 éves képzést. De az eredményem mindvégig jó volt és az államvizsgám pedig jeles lett.


Csak nekem veszi ki furcsán ez, hogy köztudottan 4 éves képzést ötévesre írok be?


2010-2014 helyett 2010-2015.



2017. aug. 11. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen esetben ne tól-ig írd a dátumokat, hanem csak azt, hogy a diploma megszerzésének éve 2015.
2017. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Az első megoldása is jó, de az se gáz, ha csúsztál egy évet. lehet millió és egy oka plusz rengetegn csúsznak és nem azért, mert hülyék lennének a szakhoz. Nincs rajta mit szégyellni.
2017. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
2010-2016 bsc, oszt? Nettó 300 a kezdő fizum. Pont leszarjak mindenhol, ha tudsz. Ha meg nem akkor akar 2 év alatt is vegezhetted volna...
2017. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Egy év csúszás az senkit nem érdekel. Emiatt még akkor se szégyenkezz, ha azért csúsztál, mert nem tanultál elég jól. Ettől sokkal sokkal többet csúszik egy átlagos hallgató. Illetve ha jó szakember vagy, akkor aztán meg végképp a kutyát se érdekli, hogy mennyit csúsztál.
2017. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
1 év csúszás nem érdekes.
2017. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Eddig úgy gondolom, hogy az első válaszban írt megoldást választom, egységesen, mindegyik iskolámnál.


Intézmény neve, szak

Végzettség szintje, végzés éve

2017. aug. 11. 16:39
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

1 év az semmi, meg se kérdezik.


Nekem idén lesz 10 éve hogy elkezdtem az egyetemet, a mai napig nem fejeztem be, mégis szakmán belül vagyok és 350+ ezret kapok kézhez. Eleinte nehéz volt elhelyezkedni, viszont ha látják hogy tudsz, akarsz és nem vagy teljesen hülye, akkor nem fognak elengedni.

2017. aug. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%

Igazából attól függ. Ha ilyen bölcsész, pedagógus hasonló diplomád van, sokat számít. Konkrétan a HR-sek nagy része (mondjuk háromnegyede) azonnal dob is, mert büfészakokat nem tudtál időben befejezni. Kisebbik részét talán érdekli mi volt a gond...


Ha programozó, mérnök, orvosi, vagy hasonló végzettséged van, ott nem számít. Közkeletű vélekedés, hogy ott 1, maximum 2 év csúszás bőven belefér.


Ha velem keverednél össze álláskeresésnél és a motivációs levélbe nem tudod érthetően megfogalmazni miért volt az a csúszás (pl. elkellett menned 1 évet dolgozni, hogy fizesd az egyetemet), nem engednélek magam mellé marketing-asszisztensnek a HR-snél.


Szóval tipp: írd le a motivációs levélbe mi volt a gond és akkor könnyebben bekerülhetsz a kalapba.

2017. aug. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!