Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 29 évesen mit tanuljak/mibe...

29 évesen mit tanuljak/mibe érdemes belekezdeni?

Figyelt kérdés

29 éves lány vagyok. Nagyon sok családi gond volt az utóbbi években, rengeteget kellett családtagot ápolnom otthon, és az állandó elfoglaltság miatt kibuktam az egyetemről.

Most jött el az, hogy új életét kezdhetek, de 29 évesen, érettségivel, nem nagyon vannak kilátásaim. Nem tudom hogyan kezdhetnék neki. Szeretnék tanulni, de dolgozni kellene, mert a pénz kell a mindennapi élethez. De nem tudom 0 munkatapasztalattal hová vennének fel vagy mit gondolnanák rólam.

Alkalmazkodó típus vagyok, sok minden érdekel, képes vagyok egész nap egy helyben ülni, monoton munkát végezni.

Amit a legjobban szeretek a világon, az a földrajz, a térképek, maga a Földünk, minden, ami utazással kapcsolatos. Nem tudom ilyen körben merre kellene elindulnom, hogy ezzel a témával foglalkozhassak. Akár utazási irodában is dolgoznék.


2017. aug. 13. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Senki nem akar egy helyben ülni, és monoton munkát végezni, de ha nincs munkatapasztalata, sem diplomája, akkor muszáj lesz. Pl. call centerbe, recepciósnak, vagy a szolgáltató szektorba bárhová elmehetsz, ahová nem kell más, mint egy száj, amivel beszélni tudsz, és egy pár fül, amivel meghallgatni. A cégspecifikus dolgokra pedig úgyis betanítanak. Nagyobb céghez érdemes elmenni, ahol van karrier, vagy kitörési lehetőség a monoton munkából. Sajnos, alul kell kezdeni, de mellette pl. tudsz tanulni valamit.
2017. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Tanulj idegen nyelvet, és próbálj elhelyezkedni egy utazási irodánál.
2017. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia, szerintem kereshetnél egy olyan munkát, ami mellett el tudnál végezni egy távutas OKJ-s tanfolyamot - akár hétvégente, pl. logisztikai ügyintéző vagy utazási irodába, stb.... annyi van belőlük. Szerintem egy jó OKJ-s képzéssel lehet találni jó munkákat (mármint a környezetemet nézve). Az egyetem, ha te azt szeretnéd, akkor gondolkodj el azon először, hogy szeretnél-e családot, mert ha igen, akkor szerintem az egyetemet fontolóra kéne venned, mert az eleve 5 év, aztán a tapasztalatszerzés, stb. Aztán elrepülnek feletted az évek, úgy, hogy észre sem fogod venni.
2017. aug. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!