Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökként leginkább a nyelvtu...

Mérnökként leginkább a nyelvtudással lehet kitünni a tömegből?

Figyelt kérdés
egy angol B2 német C1-es tudással már sikerülne ?

2017. aug. 16. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen! az fontos lenne!
2017. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Egy angol közép, meg egy sima felsőfok németből azért még a híresen rossz idegennyelvtudású Magyarországon se egy nagy durranás. Szóval ezzel nem nagyon fogsz kiemelkedni semmilyen tömegből. Legalább egy felsőfok angol kellene, az a mai világban már teljesen alap.
2017. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a német jobban megy, és bár a legtöbb helyre angol kell, úgy gondoolom hogy kevés mérnök beszéli a németet felsőfokon, aki meg igen az meg lelép Németországba.
2017. aug. 16. 17:25
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Jó a célod, hajrá!
2017. aug. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj, hogy egy felsőfokú nyelvvizsga még nagyon messze van a tényleg munkára használható, tárgyalóképes nyelvtudástól. Persze alapnak nem rossz.
2017. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom. Természetesen az lenne a legjobb, ha angolul és németül is targyalokepesen, anyanyelvhez közeli szinten beszélnék, de hat legtöbbünknek ez meghaladja a képességet vagy túl sok időt venne el. Nem vagyok kiemelkedően tehetséges, csak szorgalmas. Anyanyelvhez közeli szinthez pedig már kell valami anyanyelvi környezet, Németország, Ausztria pedig minden szempontból elérhetőbb, praktikusabb
2017. aug. 16. 17:48
 7/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Hát ha mérnökként tárgyalóképesen megtanulnál angolul és németül, a háeres cicákok fényesre nyaldosnák a veled egyidőset.

De a tárgyalóképes az tényleg tárgyalóképes legyen!

2017. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Hát, bocs, nekem az a véleményem, hogy jelentős befektetés nélkül nem tűnik ki senki. "Túl sok időt venne el" - mire fordítanád? Haverok, buli, Fanta? Akkor nem is fogsz kitűnni sehonnan. Illetve, az idő az egyik. Az energia meg a másik, az is kell még hozzá.
2017. aug. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A túl sok időt a ket targyalokepesre gondoltam. Úgy érzem, hogy két idegen nyelvet magas szinten + szakmabeli fejlődést nem bírná az agyam. Inkább egyet megtanulnek normálisan, de azt tényleg nagyon jól. Most is hogy elkezdtem a nemet után az angolt tanulni úgy érzem, hogy ez a nemetem rovására megy, ismételni pedig nem tudok állandóan.
2017. aug. 16. 23:52
 10/11 anonim ***** válasza:
31%

Egy mérnöknek minek kell nyelvtudással kitűnni?

Úgy értem, mérnököket így is úgy is állandóan keresnek. Az nem egy büfé-ruhatár szak, amivel nem állnak szóba veled, hacsak nem tudsz mellette kötéltáncolni is, hogy cirkuszban mutogathassanak és a jegybevételből fedezzék a munkabéredet.

Ha meg a mérnöki szakterületeden tudsz olyat, amit más nem, akkor úgyis fizetnek melléd tolmácsot ha tárgyalni mész, akár üzbég nyelvre is.

2017. aug. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!