Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha állásinterjún megkérdezik,...

Ha állásinterjún megkérdezik, hogy miért hagytam ott az előző munkahelyemet, elmondhatom, hogy azért mert nagyon gázak voltak a munkakörülmények, nem tartották be a szerződésben leírtakat?

Figyelt kérdés

... nem biztosítottak munkaruhát, de elvárták a fekete-fehér elegáns öltözködést, nem biztosítottak megfelelő eszközöket sem (sokszor még íróeszköz sem volt irodai munkahelyen). A szerződés szerint kötelesek lettek volna kifizetni az útiköltséget, természetesen erre sem került sor, a jelenléti ív is hamis volt, így trükköztek a szabadságokkal. Ha valaki lebetegedett, akkor betegszabadságra sem mehetett, hanem a hiányzó napokat is le kellett dolgozni túlórában.

Viszont ha elkezdek panaszkodni állásinterjún, az nem vet rám túl jó fényt igaz? Ilyen esetben mit mondhatnék?


2017. aug. 16. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kamuzz valamit!

1. Úgy éreztem, már nem tudok fejlődni.

2. Kényelmetlen volt a közlekedés.

3. Úgy éreztem, nem értékelik eléggé a munkámat.

4. Nem volt jó a csapatszellem.

2017. aug. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, pont azokat hazudd be, amit a fenti emberke mondott! 100% igaza van!
2017. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan mondd meg, de nem kell részletekbe menve "panaszkodni", csak mondd el, hogy nem voltak megfelelőek a munkakörülmények és az MT-t is szabadosan értelmezték. És pont. Ha belekérdeznek, akkor meg udvariasan háríts, hogy nem szeretnéd kiteregetni a szennyest, inkább az új dolgokra koncentrálnál.
2017. aug. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
97%

Szerinted ahol elvárják az elegáns öltözködést, azt hol, melyik munkáltató fogja neked fizetni? Lehet, hogy van ilyen, de én még ilyet életemben nem láttam. Annak idején a közigazgatásban volt ilyen, hogy ruhapénz, de már azt is ezer éve eltörölték és nem adtak helyette semmit, viszont oda se mehetsz be szakadt csövesnek öltözve dolgozni. Ami meg jobb hely, ott jellemzően mobiltelefont, laptopot vagy akár szolgálati autót adnak, de a ruházkodásodat nem szokták fizetni sehol, azt neked kell megoldani a béredből.

Olyan meg sok helyen van, hogy irodaszerek is hiányoznak, mert közbeszerzéssel csinálják és várni kell míg megérkezik, vagy mert Mancika a titkárnő egyszerűen elfelejti leadni a rendelést a számos rendkívül fontos egyéb feladata mellett, és ezért szív mindenki.

Szóval gondold át te is, hogy mi mennyire zavar, mert könnyen lehet, hogy náluk is ez van, aztán akkor meg minek vennének fel, ha elmondod, hogy emiatt hagytad ott a régi helyet.

Persze ha amúgy se dolgoznál ott, ha ilyenek a körülmények, akkor elmondhatod, legalább nem húzzátok egymás idejét.

De mint mondtam, szerintem több pontban kicsit elszakadtál a valóságtól, és máshol se biztos, hogy jobbat fogsz találni.

2017. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!