Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti a mai világban miért...

Ti a mai világban miért lennétek orvosok? És milyen szakterületet választanátok?

Figyelt kérdés

2017. aug. 19. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Azért mert mindig is ez érdekelt és másnak nem tudnám magam elképzelni. A szakterüler pedig infectológia
2017. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Én nem lennék orvos.

Nem azért, mert nem látok benne perspektívát semmilyen területen.

Egyszerűen nem vonz, hogy emberek (emberek..?? hát, ez is attól függ, hol vagy!) különféle undorító testnyílásaiban kotorásszak.

Ha meg körzeti orvos vagy, akkor a körzeted összes retkes nyavajáját elkaphatod egyben a pácienseidtől.

Mellette szívhatsz évekig rezidensként éhbérért.

Nah.. nem csinálnám semmi pénzért.


De ha azt kérded, hogy szerintem mi érné meg, akkor azt mondanám, hogy maszek fogorvos. Ott lehet kaszálni különösebb akadémiai elmélyülés nélkül.

2017. aug. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

A maszek fogorvos se keresi degeszre magát, csak mondom.

Én nem mennék orvosnak, mert ügyelniük kell.

Ha nagyon muszáj, akkor olyan szakterületen, ahol nem kell: háziorvos, maszek fogorvos, talán gyógytornász, kutató.

2017. aug. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1.Csak igazi elhivatottságból!

2.Olyat, amilyen területen a leginkább segíteni szeretnék.


A mai világban kevés az orvos. A jó orvos meg pláne!

A szaktudáson kívül kell hozzá nagyfokú empátia, emberség illetve annak a képessége, hogy az egyetemen mindezen lényeges személyiségbeli tulajdonságokat ne öljék ki....

2017. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!