Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire általános az, hogy...

Mennyire általános az, hogy ha jelentkezek egy állásra még azelőtt leinformálnak a korábbi/jelenlegi munkahelyemnél, hogy velem kapcsolatba lépnének?

Figyelt kérdés
Van jelenleg munkám, de váltani szeretnék. Nyilván amíg nem vesznek fel máshova nem akarok felmondani. De ha küldök néhány helyre önéletrajzot ott látják, hogy jelenleg is van munkám. Simán felhívhatják a főnököm. 2 éve egyszer így jártam, de azt a munkát hiába vettek volna fel nem tudtam elvállalni. A főnököm korrekt volt, csak jókat mondott rólam, de azóta is azzal poénkodik velem, hogy elakartam menni, de nem találtam jobbat. Azóta még jobb pozícióban dolgozok itt, többször kaptam fizu emelést, utoljára májusban, mégis úgy érzem itt az ideje a váltásnak több okból is. Ezek után lehet nem venné már poénra, hogy megint másfele nézegetek, de mondjuk nem jött össze a váltás. Nem szeretném, ha megint az lenne, hogy felhívják. Tőlem kéne megtudja, akkor ha már biztosan van más! Nem pedig akkor ha első körben csak küldök néhány helyre önéletrajzot. Ki lehet ezt védeni valahogy? Vagy csak reménykedjek abban, hogy nem leszek leinformálva? :)

2017. aug. 20. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Engem a Facebook oldalon csekkolt le a jelenlegi főnök mielőtt odamentem. Még jó,hogy nem posztolok olyanokat amiket szeretnék. Először inkább elszámolok szazig.
2017. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
facebookon mindig megnéznek :D
2017. aug. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ott nézhetnek! Semmi olyat nem osztok meg. Csak ne hívják fel a jelenlegi főnököm :D
2017. aug. 20. 17:01
 4/11 anonim ***** válasza:
4%
Pedig lehetséges hogy fel fogja hívni.
2017. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Akkor írd be az önéletrajzba a cég neve helyett, hogy gazdasági társaság/állami szféra stb. Aztán azt hívogassák, ha nem kering rólad a neten pár doksi, amiből ki tudják nyomozni :P


Ha visszakérdeznek, elmondod nekik ugyanezt őszintén, ha kellesz a tudásod alapján így is akkor kellesz, majd a munkaszerződés aláírása után megtudhatják a kilépőpapírjaidból hogy hol voltál, ha meg nem kellesz, akkor kapják be.

2017. aug. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Azért mekkora barom már az a hr-es, vagy akárki, aki felhívja a jelentkező aktuális munkahelyét, hogy információkat kérjen, anélkül, hogy előtte erről egyeztetett volna a jelentkezővel? Ha velem ilyen történne, én tuti megvárnám este az adott hr-est a melóhelye előtt egy biliárdgolyókkal kitömött zoknival...
2017. aug. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
miért pontoztatok le? nem mondtam hülyeséget 2. voltam
2017. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%
ment a piros mindenkinek
2017. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Multinál dolgozom, nem vagyok hr-es, de most ott töltök fél évet, soha senkit nem néztünk még meg facebook-on.

Egyébként szerintem egyrészt nagyon etikátlan, amit csinált a hr-es, másrészt nekem nagyon fura. Ha bejön 50 önéletrajz, mindegyiknek végighívogatja a főnökét? Teljesen felesleges energia pocsékolás a folyamatnak ezen a szintjén szerintem.

2017. aug. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
akkor ez csak nálunk van így, a kiválasztott embereket mindet megnéztük facebookon mivel teljesen NYILVÁNOS amit oda kirak ezért nem értem miért etikátlan.
2017. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!