Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Még így is butaság lenne...

Még így is butaság lenne fitness személyi edzőnek tanulnom? L22

Figyelt kérdés

Tudom, hogy túl sokan szeretnének személyi edzők lenni, nagy a konkurencia.

Úgy érzem mégis van esélyem, hogy engem válasszanak személyi edzőjüknek sokan, leírom miért:


Imádok emberekkel foglalkozni, motiválni őket, ebben jó vagyok, eredetileg ezt a pályát képzeltem magamnak, csak irodai környezetben.

Hr-es végzettségem van.


Viszont az irodai környezet nem jött be, sem az alkalmazotti jogviszony. Vállalkozni szeretnék.


Modellkedem már évek óta, voltak divatbemutatóim, szerepeltem filmben, reklámoztam már az alakommal pénzért fitness termet az interneten!

Évek óta fitnessezem és imádom! Tanultam marketinget is, abban is tehetséges vagyok, tudnám magam reklámozni a neten a fotómodell múltammal/jelenemmel és a fitness imádatommal. Nagyon jó az alakom, sokan szeretnének ilyet.


Elsősorban túlsúlyos nők lennének a célközönség, meg akik vissza szeretnék nyerni az alakjukat szülés után.

Nem szeretnék meggazdagodni, "csak" vállalkozóként magam uraként megélni és abban dolgozni, amit igazán szeretek.

4000 ft/ 60 perces bérben dolgoznék, ez személyi edzőként reálisnak, átlagosnak számít. Árulnék erre akciós bérletet is, akciós páros edzést is.

Napi 3 vendég lenne a cél.

(3 x 60 perces edzés levezetését az edző egészségéért hosszútávon nem ajánlják.)


Érdemes lenne nekem belevágnom?



2017. aug. 25. 12:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

Pluszban a célcsoportod se jó. Alapból nem lehet így leszukiteni hogy te csak nekik tartasz órát mert nem lesz elég embered

Ráadásul ez a celcsoport inkább eljar egy csoportos aerobicra, zumbara minthogy személyi edzőt fogadjon. Szóval nagyon vakon vagy a fitnesz ipar mukodesevel kapcsolatban.így meg kb. Esélytelen hogy megelj belőle.

2017. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%

Én ugyan férfi vagyok, de olyan 5 éve én is gondolkoztam hogy fitneszedző leszek. Az a baj, hogy 1) az emberek a gyors megoldásokat keresik, nem érdekli őket az amiért tenni kell 2) az edzés áráért inkább vesznek egy bogyót, kapszulát.


Azt ne nézd hogy más edző milyen életszínvonalon él, mert én sokszor láttam már azt hogy mögötte egy férfi van aki eltartja és a nőnek ez csak egy hobbi.


A napi 3 vendég kimondva nem sok, de nem élsz meg belőle. 20x12e Ft = 240e Ft, de ebből adózni kell és a teremnek is kell leadni, ezek után ott vagy mintha egy gyárban dolgoznál szalag mellett.

2017. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#11.

nem is "így" akarok megélni belőle, "vakon" most ott tartok, hogy egyáltalán érdemes-e foglalkoznom vele.

2017. aug. 25. 13:54
 14/16 anonim ***** válasza:
52%

Egy pár komment:

- Kutya nem keres téged, mint edzőt. Tonna Donna lenn bénázik a terembe és amikor rájön, hogy sose dobja le azt a fölös 50 kilót ami rajta van beiratkozik pár hónapra a teremben lévő edzőhöz. Ergo a célcsoport, mint olyan felejtős.

- Napi 3 vendég semmire nem elég, konkrétan azzal minuszba lennél, az adó és a terembér már le is nullázna kb. Sokkal nagyobb vendégkör kell, minimum a duplja. Igazából jó bevételed sosem lesz az 121 edzésekből, min. 2-3 emberrel kell foglalkoznod szimultán, különben nincs elég bevétel vagy 16 órát dekkolhatsz a teremben

- Nőként ez a pálya limitált. Férfi edző akár 50+ évesen is tarthat edzést. Nők 35+-on kikopnak, mert csúnyulnak és tunyulnak. Edzőből meg mindenki a fiatal, bombatestűhöz akar járni


Végül pedig aki normálisan megél a személyi edzésből az valójában abból él, hogy teríti a cuccot a vendégkörének.

2017. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
30%
Jaja azt én kihagytam hogy nőként még nehezebb. Mert ugye a férfiak alapból nem mennek női edzohoz vagy ha igen akkor csak azért hogy beprobalkozzonak és igen kb. 35-40 év körül már senkinek se kellesz és így akkor kereshetsz új szakmát ami azért elég nehéz már olyan korba.
2017. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Belevágtál?
2021. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!