Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes elvégeznem a közgázt,...

Érdemes elvégeznem a közgázt, vagy menjek ki külföldre?

Figyelt kérdés
Gazdálkodási és menedzsment szakra gondoltam, 30 vagyok, nincs még diplomám. Vagy elmegyek külföldre, ahol valószínűleg minimálbér környékén keresnék, de lehet több maradna, mint itthon a diplomás bérből, viszont nem érezném a fejlődést.. vagy elvégzem a képzést, és talán több lehetőségem lenne komolyabb célokat elérnem vele?
2017. aug. 25. 13:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Külföld.
2017. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki külföldre.
2017. aug. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
szerintem vegyél dollárt
2017. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Szia, van szakmád? Mit csináltál eddig? Így könnyebb lenne választ adni a kérdésedre.
2017. aug. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Külfold. Szép hogy van egy diplomád de előtte nézz utána a dolgoknak. Ebből a diplomabol ha nem recepciós, középiskolás szintű melót akarsz mindenképpen kell az Msc ami ugye +2 év. Ekkor már lennél 35 éves. Ja és nyelvek is kellenek, minimum egy tárgyaló képes C1-es angol de mellé egy B2-es plusz nyelv sem ártana. Megvan a kívánt nyelvi szinted ? Nem zavar hogy 35 évesen irodai munkákra 25 évesek ellen fogsz versenyezni ? Ez nem hiányszakma így a korod miatt már sokkal nehezebb is lenne munkát keresned na meg ha eddig nem által semmivel sehogy akkor sztem két diploma + olyan szintű nyelvtudás eléggé leterhelo lenne...és nem keresnel így se olyan hú de sokat. Külföldre még most helyben kimesz, és ha jól sporolsz akkor sokkal többet tudsz felrerakni mint ezzel a diplomával.
2017. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Angolul felsőfok, németül erős középszinten beszélek.. de szakmám nincs :) nem jó a kézügyességem, nem vagyok túl gyakorlatias.

Targoncás jogsim van.

Idővel minden automatizálva lesz és így kérdeses, hogy egy szakképzetlen ember mikor kerül lapátra külföldön.

2017. aug. 25. 15:28
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Én ezt a szakot végeztem, németül beszélek, de ezt nagyon kevés helyre kérik önmagában. A jobb helyekre minimum középfokú angolt kérnek, bár inkább azt látom, hogy folyékony angolt. Ez érthető is, hisz az üzleti nyelv az angol.

Az egyetemen hiába jártam magyar nyelvű képzésre, sok dolog eleve angolul volt a könyvekben, mert felesleges, értelmetlen lefordítani őket. Én erre főleg a képzés felénél eszméltem rá, így elkezdtem angolt tanulni, de jelenleg csak az alapszintig jutottam, messze vagyok még a folyékonytól.

Szerencsére fel tudtam költözni Bp.-re, és szerencsém volt, mert találtam angol nyelvtudás nélkül is egy szakmabeli állást, ami tetszik is, de így nyelvtudás nélkül a fizetés igen kevés. Azt, hogy felvettek annak köszönhetem, hogy fiatal vagyok (24 éves) és tőlem várták a "modernebb szemléletet". Vidéken ezzel a szakkal + folyékony angollal az ismerőseim állami szerveknél a szakképzett minimálbérért vagy a versenyszférában árufeltöltőként, irodai asszisztensként tudtak elhelyezkedni.


Én is úgy gondolom, hogy ez a szak Msc-vel, min. erős angollal + mérlegképes könyvelői végzettséggel ér sokat, anélkül nem. Szerintem 30 évesen ebbe belevágni igen nehéz, mert mire mindezt megszerzed, az min. 6 év, annyi idősen tapasztalat nélkül pedig nem valószínű, hogy kapkodni fognak utánad a cégek.


Szerintem érdemesebb kimenni külföldre, mert ott csak annyi idő alatt, ami a képzésre elmenne összegyűjthetnél elég sok pénzt.

2017. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Értem én, de német minimálbérből nem sok pénz gyűlne össze, havi 150 max..
2017. aug. 25. 16:33
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Akkor tanulj ki egy gyorstalpaló 2 éves szakmat ( pl ápoló ) és már nem 1200 eurót fogsz keresni hanem minimum 1600-at de nyelvtudással inkább 1800.
2017. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az ápoló pont nem olyan h kitanilod es csinálod..arra születni kell mint a többi szakmára általában..
2017. aug. 25. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!