Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy villamosmérnöki diploma...

Egy villamosmérnöki diploma mennyire versenyképes egy mernokinfo vagy proginfoval?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallani, hogy mennyire keresik az informatikusokat programozokat. És a villamosokkal mi van ? Kereshet annyit mint egy programozó ? Hisz ők is tanulnak programozni csak legfeljebb nem Java meg C#, hanem PLC, mikrokontroller, FPGA

2017. aug. 28. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon.
2017. aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

En proginf BSc-vel megyek villamosmernok MSc-re mert a hardver kozeli dolgok jobban erdekelnek,most Javaban programozok,de erdekel a beagyazott rendszerek fejlesztese ez C.

IoT vegett Java,C# melle kelleni fog C is,tehat komplexebb tudas fog kelleni.

2017. aug. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

FPGA-ban szintetizálni egy pici projektet is akkora munka hogy azért már önmagában kapsz állásajánlatot junior programozóként.


Nincs olyan távol a 2 dolog egymástól egyébként de ha választani lehet akkor mérnökinfó inkább. Azt, hogy kombinálod és egyszerre csinálod, egyrészt nem fogod bírni, másrészt meg minek. De most őszintén kérdezem. Full semmi értelme nincs.


Hozzátenném hogy önmagában semmit nem ér ha nincsenek projektjeid vagy nem érdekel a dolog. OE-NIK-en végzett mérnökinfós ismerősöm szórólapot osztogat utcán. Másik meg szintén ott tanul, C# programozó egyetem mellett nettó 250-ért.


Szóval amit ki akarok hozni ebből az egészből amit most idehánytam hogy fontosabb a szakmai tudásod és az elhivatottságod mint az hogy legyen papírod. Ennek ellenére valamilyen papír kell. Nekem pl teljesen más területről van, aminek full semmi köze nincs az IT-hez de gyerekkorom óta műszaki ember vagyok aki napi 8 órát programoz otthon java-ban csak mert érdekel.

2017. aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Engem speciel érdekel nagyon a hardveres dolgok utolsó meg az IoT,ezért is nézem ezt a szakot?

Így van értelme?

Mert a jövõben ilyen területen akarok dolgozni,màr 7 éve mint Programozó dolgozok,de ràjöttem beàgyazott rendszerek ami nagyon tetszik.

Erre sajnos csak most jöttem rà.

2017. aug. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!