Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tévesen kiutalt fizetés...

Tévesen kiutalt fizetés vissza nem utalása milyen körülményeket hoz maga után?

Figyelt kérdés

Leszámoltam a munkahelyemen. A leszámolás után pár nappal a külsős munkáltatóm küldött egy levelet hogy 10ezer forint körüli összeget tévesen utaltak ki (teljesítmény bónusz)!Viszont azt nem jelölték meg hogy melyik hónapban ezért én az összes fizetési papíromat leellenőriztem és nem találtam eltérést. Minden hónapban annyit kaptam ami a fizetési papíron fel van tüntetve és azon sincs esetlegesen kétszer számolva az a bizonyos teljesítmény bónusz !

Az lenne a kérdésem hogy ha én ezt nem fizetem vissza akkor ez mit vonz maga után ? Esetleg feljelentenek vagy mi történhet ?

Első munkahelyem volt amit azért hagytam ott mert megyek vissza az egyetemre. Szüleimnek sosem volt hasonló problémája azért fordulok hozzátok !

Válaszokat előre is köszönöm !



2017. aug. 28. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Visszaírsz neki, hogy írják meg konkrétan, mikor volt ez és miért volt téves.
2017. aug. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jelezd, hogy a papírjaid alapján nem találtál hibát,

jelöljék meg, hogy hol hibáztak. Ez esetben visszafizeted

a tévesen kiutalt összeget.


Jogtalanul felvett fizetést (akár munkáltatói tévedésből

adódóan is) vissza kell fizetni, ha a tény megállapítást

nyer. Ellenkező esetben akár be is perelhetnek.

2017. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
És kérd ki a javított bérpapírt is az adott hónapra, hogy az adónál stimmeljenek az összegek. Ha kaptál összesítőt, akkor aztis javítaniuk kell.
2017. aug. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!