Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kedves régészek! Milyenek az...

Kedves régészek! Milyenek az elhelyezkedési lehetőségeitek?

Figyelt kérdés

Azért kérdeztem így, mert személyes tapasztalatokra vagy legalább közeli ismerősötök tapasztalatait akarom hallani. Nagyon sokat hallom , hogy el lehet vele helyezkedni külföldön ásatásokon és azt is , hogy sehol sem. Mi az igazság ? Itthon Magyarországon esetleg múzeumokban ? Érdekelne a fizetés is.


Köszönöm a válaszokat !



2017. aug. 31. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Rövidtávra ahhoz képest könnyű munkát találni, mert rengeteg ásatás folyik az országban, de évekre szóló biztos munkahelyet találni már sokkalta nehezebb. Jellemzően rövidtávra írnak csak szerződéseket veled a múzeumok, így teljesen bizonytalan, hogy pár hónap vagy fél év múlva lesz-e munkád. A fizetés a közalkalmazotti bértábla szerint van, ami nevetségesen alacsony, de normálisabb múzeumokban fizetnek terepi pótlékot, ha ásatáson dolgozol, ami nagyon megtudja dobni a fizetést. Bármilyen furán hangzik, de egy átlag vidéki múzeumban többet keres egy régésztechnikus terepi pótlékkal, mint egy ásatásvezető régész. Konkrét összeggel nem akarok nagy hülyeséget mondani, de egy barátom kb nettó havi 180 körül keresett, amikor végig terepen dolgozott egy autópálya feltáráson régésztechnikus pozícióban.

Külföldről nehéz általánosságban írni. Angliáról olvastam és hallottam, hogy ott régészhiány van, mert egyre kevesebben tanulnak régészetet. De ennek az oka főként az, hogy kevés a pénz a régészetre és a régészekre, így nem jövdelmező karrier ott sem. Persze még mindig jobb a helyzet ott, mint itthon. Persze mindenhol vannak nagy lehetőségek és álommunkahelyek, de keveseknek jön össze. Pár évtized után már biztosan jó a fizetés az MTA-nál tudományos főmunkatárs pozícióban. :)

2017. aug. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerekként régész akartam lenni, ilyen Indiana Jones meg Jurassic Park stílusban képzeltem a dolgot! :)


Hát.. örülök, hogy nem lettem.


180 ezer nettó jó magyar forint, és ezt emlegetik úgy, hogy azta, akár még ennyit is kereshetsz...? :P


Ha mégis régész lettem volna, tuti, hogy rövid úton átképeztem volna magam sírrablónak :P

2017. szept. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!