Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem utalták ki a közalka...

Miért nem utalták ki a közalkalmazottak fizetését szeptember elsején?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy szinte sosem utalják elsején, inkább 3-4-5.-én, de gondoltam most az iskolakezdés miatt utalnak, hisz sokaknak jól jött volna a pénz...
2017. szept. 1. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Orbán úr ingyenessé tette az első kilenc évfolyam könyveit, a többi évfolyamon meg közel sem olyan drága - ráadásul a rászorulók ott is ingyenesek.

Probléma nincs, keddig várhat a cigi!

Dicsőség Magyarországnak!

2017. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Vicces,hogy pont a cigit mondtad, nekem pont az fogyott el :D

Bár szerencsére van félretett pénzem, meg nem kell eltartanom senkit, úgyhogy én több hónapot is kihúznék fizetés nélkül, de viccet félretéve, azért jól jött volna, én számítottam rá.

2017. szept. 1. 15:45
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Most komolyan, nem mindegy hogy pénteken utalják vagy hétfőn?? Ennek ekkora a jelentőssége?
2017. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

3-asnak: igen nálam pl ennek ekkora a jelentősége, ugyanis a gyermekemnek nemcsak tanévkezdés van, de a szülinapja is elsején van :-) Mivel egyedül nevelem (csont egyedül, sem barát, se nagyszülő, stb.), így a 2 dolog egyszerre azért már megterhelő. bizony, jól jött volna, DE!


Kérdező, azért nem utalják elsején, mert a LEDOLGOZOTT HÓNAP után jár a fizetés, a béreket elsején még csak bérszámfejtik: ki mikor mennyit dolgozott, ha beteg volt betegszabadságnál is más összeg jár meg táppénznél is, nem is ugyanaz fizeti, aztán esetleges túlóra, stb. Ezt mind el kell számolni és csak utána lehet utalni - úgyhogy bár nekem is jól jött volna, de megértem, hogy nem tudnak elsején utalni (mert valamikor meg kell csinálni a bérszámfejtést is).

2017. szept. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Azért se a tanévkezdés, se a születésnap nem csak úgy váratlanul és hirtelen következett be. Szóval ez nem indok.
2017. szept. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
4: De gondolom az hogy születésnapja lesz a gyereknek, nem most 1-én derült ki.
2017. szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
60%

"a béreket elsején még csak bérszámfejtik: "


Én megkaptam 1-én.... ma.

de marha érdekes nem? Nálunk elintéződött a bérszámfejtés...

2017. szept. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem, nem most derült ki, hogy tanévkezdés van (tankönyv, ebédbefizetés) és az sem, hogy születésnapja van (nem is kap sok mindent). SŐT! Az sem most derült ki, hogy nyár volt :D , nyári tábor, ami szintén viszi a pénzt. Mindenesetre Jó Nektek, hogy Ti ilyen nagy lábon éltek, hogy nem számít pár 10 ezer ft, vidáman kirázzátok a pénztárcából a nyaralást, iskolakezdést+ még 1 szülinapot - mindezt egyedül, ugye? :D Vagy olyanok szólnak le, akiknél 2 kereső van és mindez nem számít? Mert úgy könnyű... Mint írtam, csont egyedül nevelem a gyerekem, 1 fizetésből kell megoldanom mindent - nettó 107 (ebből 50 ezer csak a rezsi). És akkor még hálát adok az Istennek, hogy nem albérletben lakom - el tudom képzelni, nekik milyen szűkös lehet.

Szóval úgy látom, a gyakorin "égő" kevés pénzűnek lenni... :D És most majd jön a kórus és látatlanban ítélkezik: igen, miért nem tanultál, stb. :D

2017. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a baj a gondolat meneteddel, hogy ha tegyük fel hamarabb megkaptad volna a szeptember hóban esedékes fizetésed, attól még nem lett volna több pénzed. Tehát ugyanott tartottál volna, ha ezt a pénzt az augusztus havi fizetésedből, vagy bármelyik korábbi havi fizetésedből teszed félre. Azzal meg nem tudunk mit kezdeni, hogy kevés a fizetésed.
2017. szept. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az a baj a gondolat meneteddel..."


Jó, akkor "segítek" a gondolatmenetemet megérteni:-)

augusztusi fizetésből: ifi tábor, iskolakezdés, születésnap

Ha 1-én megkaptuk volna, akkor a szept. 1-i szülinap a szept-i fizetésből megy, tehát nem 3, csak 2 nagyobb kiadást kellett volna állni az aug-ban kapott fizetésből.

2017. szept. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!