Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkezzek-e mobilbankárnak...

Jelentkezzek-e mobilbankárnak az Erste-be?

Eljutott hozzám az információ, hogy mobilbankárokat keresnek. Kinek mi a tapasztalata munkafeltételek, elérhető jövedelem terén ?
2017. szept. 3. 07:38
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Én tuti, hogy nem vállalnám. Kb házaló ügynök lennél, plusz nem tudom, hogy ki venne igénybe pénzügyi szolgáltatást egy jött-ment értékesítőtől.

Ha nekem szükségem van valamire, akkor utána olvasok, és elintézem magamnak a dolgot. Így van az, hogy 0 Ft-be kerül havonta az, hogy van Erste számlám, sőt még az erste fizet nekem.

2017. szept. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Egy ismerősöm dolgozott ott, és eléggé trágya légkörről és munkakörülményekről számolt be. Pl.:

- Furcsa módon az új embereket nem viszik körbe, hogy bemutassák a többieknek. Ez a fajta "mentalitás" eléggé távol áll a normális munkahelye fogalmától, a területet vezető főnökről állít ki elégtelen bizonyítványt és később kínos helyzeteket eredményez. Most magyarázkodjál valakinek, hogy te ki vagy, amikor már ott dolgozol X ideje ?

- Nincs egy fix helye (asztal, számítógép) az embernek, ahova le tud ülni. Minden reggel, ha bemegy leülhet egy üres helyre, aztán telefonálhat tök ismeretlen embereknek (potenciális ügyfelek), akiknek előtte le kell vadásznia a telefonszámait a netről. Aztán jön valami régi "nagyokos" menő kollega, aki megalázó módon felállítja onnan, és mehet ahova akar, ahova tud leülni egyáltalán.

- A régi kollegák egy része az újakat szekírozza és csicskáztatja. Kihallgatják a telefonos üzletkötések beszélgetését, és utána megalázó-lebarmoló stílusban "oktatják ki" az újoncot, hogy mit mondott rosszul az ügyfélnek. Ha valaki új ember ígéretesnek tűnik, arra féltékenyek a régiek, és kiközösítik/kiutálják.

Hacsak nem tudsz indulásként ismerősök útján tömérdek üzletet kötni, akkor ne vágj bele, mert ismeretlen embereket hívogatva aligha fogsz ügyfeleket szerezni. Sok ügyfél lemondja a megbeszélt találkozót, aminek a megszervezésébe már egy csomó energiát beleöltél, vagy ha létrejön valami üzletkötés, akkor meg a belső bírálók elutasítják a hitelkérelmet. Ezek a körülmények persze a hajcsár főnököket nem érdekli, csak az eredmény, ami az ő szempontjukból érthető, nekik ettől függ a díjazásuk. Minden héten egyszer mindenki nyilvánosan a szőnyeg szélére van állítva, azaz, a nagy plénum előtt (főnökök, többi üzletkötő) magyarázhatja, hogy az előző héten mit, miért és hogyan baltázott el. Ez eléggé megalázó/frusztráló.

Ha dől az üzlet, jól lehet vele keresni, de vállalkozói státuszban kell beszerződni, azaz, fix pénz nincs, nyugdíjat, eü-i járulékot nem fizetnek utánad, és táppénzt se. Betegség/szabadság idejére egy árva fundust se fizetnek neked, ergó élheted fel a megtakarításaidat !

Nem hiába óriási a fluktuáció ott, de a többi banknál se jobb/más ez a fajta "munka".

2018. júl. 4. 14:43