Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatóm ki akarja...

A munkáltatóm ki akarja fizetni az egyetemet! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sikerült bejutnom nappali tagozatra az egyetemen , így felmondtam a munkahelyemen . A munkáltatóm azzal az ajánlattal jött , hogy ha maradok a munkahelyemen akkor ő fizetni fogja az egyetemet . Kivitelezhető ? Lehet állandó munkahely mellett tanulni ?
2017. szept. 4. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy lehet, még az is aki estin vagy nappalin végzi el ritka mint a fehér holló a munkahelyén. Ha vannak kollégáid ki van zárva, hogy ezt tolerálni fogják. Ha kifizeti az egyetemet, az szerződés kötéssel jár, legalább 8-10 évet aláírat veled.
2017. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Hülyeséget írtam, nappali helyett levelezőt akartam írni *
2017. szept. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Igen, csak akarni kell. Ha ennyit invesztál beléd a munkahelyed (elég ritka dolog!) akkor tuti nyitott úgy megoldani a munkába járásod hogy az maximálisan kompatibilis legyen az egyetemi tanulmányokkal. De nézd meg jól mit akarnak ezért potenciálisan aláiratni veled.
2017. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Elméletben nincs akadálya, de hogy hozod össze a nappali tagozatot + a heti 40 órás állást?
2017. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Simán meg lehet csinálni az alvás meg a társasági élet rovására, 3 évet ki lehet így bírni.
2017. szept. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Sőt van olyan munkahely, ami az órákat elismeri munkaidőnek, nekem is voltak ilyen csoporttársaim.


2005-2007 időintervallumban nettó 1000Ft-ot fizetett nekik a munkáltató minden tanóra után, 30 kredit az heti 30 óra és 30 000Ft/hét, havi 120 000Ft. Az a legviccesebb, hogy a csajszi a nem kötelező tantárgyakra be se járt, de volt annyi esze, hogy felvegyen mellé egy csomó töltelék tárgyat is.

"Hátulütője", hogy minden évért cserében 2 évet vállalnia kellett, hogy a cégnél töltsön, de szerintem inkább ez előny, biztos hely a végzés után.


Én is volt, hogy 44 kreditet csináltam egy félévben, viszont én az ösztöndíj és biztos koli érdekében csináltam. Végül fél évet csúsztam és totál 368 kredittel végeztem, otthonról havi 10 000-et kaptam, de sikerült.

2017. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Egyetemtől függ. Noname fősikola kommunikáció és hasonló büfészakja mellett lehet, nagynevű és köztudottan nehéz szakon (orvosi, mérnöki, elte jog) kizárt.
2017. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Milyen szak és milyen munkarendbe hívna vissza?? Mert egy kommédiát, ahogy írják, röhögve elvégzel részmunkaidő mellett, értelmes szakot már nem. Vizsgaidőszakban kb. meg fogsz gebedni, plusz az elején ugye orrvérzésig vagy az alapozó tárgyakkal, órarend teleszórva... Ennek fényében gondold át, ha már a kérdést nem sikerült értelmesen kiírni.
2017. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Simán lehet, nekem is volt munkatársam aki kötött tanulmányi szerződést. Fizették a tanulmányait, elletve kéthetente 1-2 napot oktatáson volt, vizsgaidőszakban is elengedték szabadságra. Cserébe aláírta hogy X évig a cégnél fog dolgozni.


Az más kérdés, hogy te személyesen hogy hozod össze a munkát a tanulással.

2017. szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%

nem mennék bele, mert akkor NAGYON fogsz tőle függni és kihasználhatja.


Ismerősömnek az autójába szállt bele a főnöke (pénzzel), és nagyon visszaél vele. Az ismerősöm nem mer nemet mondani.

2017. szept. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!