Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van köztetek olyan aki közgazd...

Van köztetek olyan aki közgazdász szakmából (amit szeretett) kiszakadt hogy jobb pénzt kereső szakmából megéljen?

Figyelt kérdés

2017. szept. 8. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Közgáz végzettségem van, némi aktivitás után átmentem IT vonalra. Sokkal jobban keresek.
2017. szept. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Igen. Gazdasági diplomám van, mellette napi 6-8 órát programoztam, jelenleg is fejlesztő vagyok.


Kellene ide a bullshit duma, hogy nem pénzért dolgozom, hanem hivatásból és mert innvoáció...

2017. szept. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Félig-meddig. Kevés ideig dolgoztam kifejezetten gazdasági pályán, majd egy informatikai céget csináltunk pár ismerőssel. Onnantól kezdve abban dolgoztam, és bár a "szürke hétköznapokban" inkább kisebb IT-s munkákat végzek, ettől függetlenül a cég operatív menedzsment feladatait én látom el, amiben kétségtelenül hatalmas segítség a gazdasági múltam. De ez a váltás nem elsősorban anyagi okokból történt, inkább csak kíváncsi voltam, és segíteni akartam nekik.
2017. szept. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Igen, szintén IT-ra váltottam. Feleségem maradt ugyanott (ugyanott végeztünk, ugyanott dolgoztunk pénzügyön), most kétszer annyit keresek nála.
2017. szept. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is váltáson gondolkodok. Nettó 140 ezres béremből nehezen tudok megélni.. Az irodai munkát kifejezetten szeretem, és mivel fiatal vagyok képezném magam..


Ki hogy, mennyi idő alatt sajátította el az IT szakmát?(milyen képzéssel, esetleg önszorgalommal Melyik nyelvet?


Nekem JAVA-t ajánlottak első körben ami kb 1 év alatt megtanulható.

2017. szept. 9. 09:08
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Van egy ismerősöm, közgáz végzettséggel, elvégzett egy ilyen pár hónapos gyorstalpalót és most fejlesztő. Persze ez szerinte nem pályaváltás, hanem a végzettségéhez tartozó tudás tágítása, de hát ne ámítsuk egymást...


Én gazdaságinformatikus végzettséggel rendelkezek, az elején úgy álltam hozzá a tanulmányaimhoz, hogy inkább a gazdasági részre akarok koncentrálni, de aztán félúton kinyílt a csipám és programozó lettem.

2017. szept. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!