Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon már a közgazdás...

Magyarországon már a közgazdász diploma se ér semmit?

Figyelt kérdés
2017. aug. 31. 08:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Dehogynem, nekem is az van, és tök jó munkám van (a szakmában).
2017. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Jelenlegi egyetemistaként nem így látom :)
2017. aug. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
Egy diploma önmagában más területen sem ér semmit. Csak a hozzá tartozó tudással együtt. Anélkül tényleg csak egy darab papír. Még a tudás is többet ér a papír nélkül, mint a diploma önmagában.
2017. aug. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Annyit ér amennyit beletettél, és diploma után sem áll meg az élet. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy mindig csak a minimálisat teljesítik, már egyetem közben is. Aztán mégis várják a sült galambot, ilyen nincs.
2017. aug. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Nekem közgáz diplomám van - már bánom - és inkább az IT szektorban helyezkedtem el.
2017. aug. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
38%
Nem mondom hogy nem ér semmit, de egy informatikus vagy bizonyos mérnöki diplomáknak a nyomába sem ér. A közgaz képzések összességében nem annyira nehezek, sokan mennek rájuk.
2017. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Elrontasz valamit,tessek itt egy 23 eves csaj valasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


23.valaszt nezzetek meg.


Talan nem partizni kellene heti 8 napban hanem otthon gubbasztani es tanulni,nyelveket fejleszteni,RENGETEGET ismetlen RENGETEGET tanulni es dolgozni,ahogy ez a lany csinalta,tessek.


Amugy IT es gazdasagi vonal egyutt utos.

2017. aug. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%

A közgaz képzések többnyire olyan közepes nehézségű képzések. Kell tanulni de nem annyira vészesen. Így a legtöbben beleesnek abba a hibája h az egyetemet végig bulizzák nem tanulnak nyelveket stb. Én tudom, olyan koleszban vagyok, ahol vannak IT-sek, mérnökök és kozgázosok is. Remekül megfigyelhető hogy a kozgázosok szinte az összes kolis eseményen ott vannak, ezzel szemben a többiek tanulnak. Nem nehéz a közgaz, éppen ezért aki nem fektet bele sok energiát , és a minimálisra hajt annak nem lesz nagy karrierere. Mentem ki a koleszbol épp beszlegett két csaj h meglett az a tárgy ? Nem. És neked ? Nekem sem. És rohogtek hogy nem baj, majd jövőre. Kozgázon nem sok olyan tárgy van, aminek a nem teljesítése csúszást eredményez...éppen ezért lehet lazulni, most nen sikerült, majd jövőre...komolyabb szakokon a tárgyak felé automatikusan egy év csuszast eredményez. Mondta haverom, hogy beszélt egy kozgazos csajjal, aki azt mondta hogy ezen a héten már két ZH-t is fognak írni, tehát ez egy szopohet lesz. A csávó csak hétfőn 2 ZH-t írt és még 4 várt rá a héten. Na szóval itt látszik meg hogy a közgaz nem annyira vészes szak. Nem véletlenül ez a legnévszerűbb szak, és nem véletlenül minimális a lemorzsolódás. És ez a nehézségbeli különbség a fizetésben és a munkáltató hozzáállásán is megfog látszani.


Ha ezek ellenére te kiemelkedő akarsz lenni közgazban akkor egyetem alatt már első félévtől komolyan kell venni, nem csak a kettest kell megszerezni, mesterre kell menni, nyelvet tanulni és gyakornokoskodni. És akkor már megfog látszani a fizeteseden is.

2017. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%

Pontosan utolso,sajnos az egyetemistak 90% ilyen,pont ezek lesznek akik mehetnek majd netto 150e-ert valami BivalyBudosFutykosi kisceghez mint adminisztratorok.

Szanalmas az ilyet mint az a ket csaj elvinnem,ki a munkasokhoz es megmutatnam,nezzetek pont ez var ratok,johettek kubikolni kaptok netto 150e-t,jah hetvegen is kell dolgozni este 8-ig.


Kapnanak motivaciot.Ez a baj,nem baj majd ok fognak sirni a panelban a melos ferjukkel,hogy szamlat tologatjak,aztan reggel mennek meloba szombaton is,este haza,vita veszekedes,apuka bontja a sort a TV elott.


Sajnos a bulizos emberek ezt nem ertik meg,hogy egyetemen TANULNI kell RENGETEGET es EL MENNI DOLGOZNI.


Pont ok fognak szivni.

2017. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
#7 - le is szavazta a sok irigy nettó 90-es 0%-ba a csajt...
2017. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!