Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minimálbérre bejelentés,...

Minimálbérre bejelentés, többi zsebbe. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Beléptem a felnőtt életbe, legalább is olyan szempontból, hogy teljes munkaidős munkát kell vállalnom. Szerettem is volna, sok helyre küldtem önéletrajzot, kevés interjúra hívtak be, és csak egy sikerült. Nagyon örültem, mert nehéz volt olyan melót találni, aminek jó a munkaideje, mert mellette suliba is járok (hétvégi oktatás). Emiatt nem jöhetett szóba pl eladói munka, mert az nem csak hétköznapi.


Tehát találtam végre egy munkát, ami nagyon megtetszett. Közel van, jók a feladatok, teljesen nekem való. A fizetés is jó, ezért (is) jelentkeztem, előre le volt írva, mennyi a nettó. Na, itt jött a csavar. Felvettek, és közölték, hogy minimálbérre jelentenek be. Hamar kellett a munka, meg ez volt a legszimpibb az összes közül, ezért egy fél perces sokk után igent mondtam.


Na, igen, tényleg tetszik a munka, normálisak a kollégák, meg már előre számolgatom, mire költöm a pénzem. A baj csak annyi, hogy egy, még nem is kaptam munkaszerződést, tehát lehet be se leszek jelentve, kettő, elég para ez a minimálra bejelentés. Kb. 85 ezret a számlámra, majdnem 60 ezret a zsebembe, de nem is bízom meg a munkaadómban. Mi van, ha kitalálja, hogy nem adja meg azt a plusz pénzt? A többieknek rendesen fizet, nem tudom, lehet, hogy nekem is, de sose tudhatom. Ha pl felmondok, lehet, csak a minimálbért kapom meg, vagy ha addig se jelent be, akkor azt sem. Szóban elmondta a fontos dolgokat, lefénymásolta az irataimat, de nem írtam alá semmit. Összevissza hazudozok mindenkinek, hogy aláírtam, meg X összegre be vagyok jelentve... Hitelfelvétel meg ilyenek jelenleg nem érint, reménykedem abban, hogy csak egy évig leszek itt, utána elhelyezkedhetek a leendő szakmámban. Most csak élvezném a pénzt :D Nyugdíjban nem hiszek... Tehát nem ezek miatt filózom, hanem hogy biztos megkapom-e a pénzt.


Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Volt már veletek hasonló?


2017. szept. 9. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég általános amit leírsz, üdv a magyar valóságban (mégcsak nem is annyira gáz, annyira gyakori).


Arra van több esély, hogy valóban kifizetnek, bár hó végén azért egy bérpapírt nézz meg legalább.

2017. szept. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

1 hónap után kiderül. ha nem fizetnek, akkor azonnal lépj le.

Vigyázz! táppénzed se nagyon lesz, meg szabid sem. vagyis lesz, csak ugrik a zsebbe ugrós rész.

2017. szept. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha elmegyek szabira, akkor az egész zsebbe fizetett pénz ugrik? :O
2017. szept. 9. 14:22
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Igen, jó eséllyel a szabadság idejére igen.
2017. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Hát ne menj szabira. Fülig Jimmynek azt ajánlották, hogy nappal legyen pincér egy hajón, éjjel meg fűtő, négy hét az egész, addig kibírja alvás nélkül. Azt' így is vállalta :P
2017. szept. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
A fél ország minimálbérre van bejelentve. Ha nem kapod meg a pénzed azonnal lelépsz ennyi a titok nyitja. Viszont bejelentés nélkül nem dolgoznék.
2017. szept. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem értek hozzá, de szinte biztos vagyok benne, hogy ügyfélkapun ellenőrizni tudod, hogy be vagy-e jelentve.


Ha a zsebbe részt nem kapod meg, akkor azonnal dobbantasz. 2 hónapig (vagy 3?) akkor állsz fel és sétálsz ki, amikor akarsz.

2017. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Üdv a magyar valóságban. Nekem az a furcsa már ha valaki nem így venne fel....:(
2017. szept. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Azért itt is vannak fokozatok. Van olyan munkáltató aki tényleg csak az állami terheket akarja megúszni és tappenz alatt is fizet zsebbe tisztességesen.


Illetve azért normálisabb helyeken szinte egyáltalán nincs ez a zsebbe fizetés.

2017. szept. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha költségvetési csalást szeretnél elkövetni, akkor vállald el a munkát.
2017. szept. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!