Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol és milyen területen...

Hol és milyen területen érdemes elhelyezkedni tanári diplomával annak, aki frissen végzett és az alacsony fizetés miatt nem szeretne tanár lenni?

Figyelt kérdés
Adott egy gyógypedagógia, valamint egy magyar-biológia tanári diploma.

2017. szept. 14. 15:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

"Tanarkent mar 135e a kezdo,hmmmm ez igen hatalmas vagyon.

Fogatlan 8 altalanosos segedmelosok a tobbseget keresik meg,Balatonon egy szakascs kap elvileg 750e-t.

A kezdo fejleszto nem megy el 350e netto alatt"



segédmunkások minimálbért kapnak, hol élsz te? 80-nál többet nem visznek haza. A szakács sem kap 110-nál többet

2017. szept. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
40%

"@kérdező SSC-knél nézz körül, nekem 3 éve a kezdőm volt 200k, most túlórákkal majdnem mindig 400k felett viszek haza (plusz bónusz és cafetéria), pedig bölcsészdiplomáim meg tanári végzettségem van."


Ennyi erővel javasolhatnád azt is neki, hogy legyen lottónyertes. Sehol sem írta, hogy tárgyalási szintű nyelvtudása van.


"@3 Abból a jó fizetésből élj meg Budapesten. "


1. Nem annyit keres egy kezdő tanár, amennyit írtak, hanem többet. (+ Tanárként jó lehetőségek vannak még otthoni munkára iskola mellett, magántanárként, akár feketén kezdetben.)

2. Ha abból szerinted nem lehet Budapesten megélni, akkor NE BUDAPESTEN ÉLJEN! Tanárokból az ország minden részén hiány van, a fizetések nem változnak országrészenként, akkor miért menne oda lakni, ahol a lehető legdrágább a megélhetés? Plusz nehogy már pályakezdőként akarjon mindenki önállóan albérletet fenntartani egyedül.


"Fogatlan 8 altalanosos segedmelosok a tobbseget keresik meg,Balatonon egy szakascs kap elvileg 750e-t. "


A büdös életben nem keresnek jobban a segédmelósok, a Balatonon egy kezdő szakács meg örülhet ha havi 200-at kap napi 16 óra melóval, aztán be van jelentve kemény 4-re.

Most a fővárosban szakmunkásként a kőművesek keresnek nagyon jól (nem a fogatlan culáger). Az SSC-s túlórás bérednél is jobban, napi 35-40 ezer forintokért vannak kint építkezéseken NETTÓBAN. Most kezdett felpörögni az építőipar a CSOK miatt, aztán dől a lé.

2017. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

Egyébként akkor válaszolok a kérdésedre is: pályakezdőként egy teljesen új szakterületen még annyit sem fogsz keresni, mint egy tanár. Se végzettséged nincs hozzá, se tapasztalatod. Biológia tanárként nem hiszem, hogy nehezen találnál állást.

Fontos pozitívum szerintem, hogy ha már megvannak a megfelelő jegyzeteid az órákra, amiket leadsz, onnantól sokkal kevesebb munkád van az iskolában. Hány órát tart most a héten egy tanár? 20-at esetleg? Tehát ha ezekre már nem kell készülnöd, akkor a tényleges munkaóráid száma, amit az iskolában kell töltened, heti kemény 20 óra. Na a nyárról nem is beszélve...

2017. szept. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%
@13 Igen, hiszen egy tanár nem javít dolgozatot, tart szakkört, nem kell adminisztrálni, osztálykirándulásra gyerekeket cipelni, satöbbi. Aki meg egynél többször leadja ugyanazt az óravázlatot, arról megvan a véleményem.
2017. szept. 17. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"@13 Igen, hiszen egy tanár nem javít dolgozatot, tart szakkört, nem kell adminisztrálni, osztálykirándulásra gyerekeket cipelni, satöbbi. Aki meg egynél többször leadja ugyanazt az óravázlatot, arról megvan a véleményem."


Ha elolvastad volna amit írtam, arról beszéltem, hogy az iskolában nem kell többet dolgoznia.

A dolgozat javítást lehet otthon is csinálni, vagy egy parkban ücsörögve és közben kávézva. Azért ez szerintem milliószor jobban hangzik, mint egy nyílt irodában, zajban gondolkodni.


Szakkört tartani sosem volt kötelező, ráadásul ez akkor megint heti 1, maximum 2 óra elfoglaltság.


Adminisztrálni, hagyjuk már, tisztára úgy mondod ezt, mintha nem kéne MINDEN munkakörben adminisztrálni. Több munkakörben dolgoztam már, több cégnél és mindenhol voltak adminisztratív feladataim is.


Osztálykirándulás alatt nincs tanítás, ráadásul ez sem kötelező. Ne legyen osztályfőnök.


Az óravázlatokat pedig nyilván nem lehet az idők végezetéig változatlanul leadni, de évről évre nem lesznek benne drasztikus módosítások. Nem tudom elképzelni, hogy egy középiskolás irodalom vagy biológia tananyagon mi változhat olyan hatalmasat pár év alatt. (Semmi...)

2017. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!