Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki, hogyan és mennyi idő...

Ki, hogyan és mennyi idő alatt talált magának munkát? Szereti-e a talált munkát?

Figyelt kérdés

Jelenleg álláskeresésben vagyok, és elég rossz tapasztalataim vannak álláskereséssel kapcsolatban. Pedig felsőfokú végzettséggel és nyelvvizsgával rendelkezem. Szívesen fogadnám, ha lennének olyan személyek, akik megosztanák velem a munkakeresési tapasztalataikat. Az érdekelne leginkább, hogy:


- mennyi idő alatt,

- a végzettségének megfelelő munkát vagy mást, és hogy

- ismerős segítsége vagy munkaközvetítő, toborzó cég által talált-e munkát a válaszoló személy.


Normális, értelmes és segítő célú válaszokat előre is köszönöm!



#álláskeresés #munkatalálás #állás megpályázása
2017. szept. 16. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Csak olyan pozíciókra jelentkeztem, amikről látatlanban is úgy gondoltam, hogy szívesen csinálnám. 1 évig nem jött össze, majd elmentem egy szakmailag nulla helyre dolgozni, ahol gyakornok is voltam egyszer. Azt amint lehetett ott hagytam.
2017. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
81%

Mérnöki diplomával, nyelvvizsgával, pályakezdőként 1 hónap alatt találtam munkát. Az első nem jött be, így felmondtam. Ismét 1 hónap kellett hogy megtaláljam a következő helyet. Ez tetszett, azóta is itt dolgozok (2 éve).

Mind a kettő végzettségnek megfelelő volt. Ismerős nem segített, csak a profession.hu weboldalt használtam (+ ami tetszett cég, annak a weboldalán is megnéztem a nyitott pozíciókat)

2017. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

"Pedig felsőfokú végzettséggel és nyelvvizsgával rendelkezem"

Mindenki a lényeget hagyja ki: milyen végzettség? Mert ha mongol filozófiatörténet akkor nem csodálkozom.

Egyetem után mikor hazajöttem két hét alatt megvolt az első melóm. Azóta, két hét kivételével (egyik váltásom), folyamatosan munkaviszonyban állok.

Egyszer sem segített senki, nem működött közre kapcsolati tőke.

2017. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Diákként egyetem mellett dolgoztam egy multinál, ott lettem munkatárs egy üresedéskor, keresnem nem kellett. Szívesen csinálom, de nem a végzettségemhez kapcsolódik.
2017. szept. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Dzsingisz nagykán sokat filozofált a válaszodon, oszt végül úgy döntött, hogy ezért majd a seregei élén fog eljönni megbeszélni veled a dolgot :P
2017. szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát!


(Az #5-nek ajánlom figyelmébe a kérdésem alatti kifejtés alapos és ismételt elolvasását.)

2017. szept. 17. 07:03
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező: engem ilyenek nem szoktak affektálni, oda írok és annak, akinek jól esik ;)

De ha ragaszkodsz hozzá, a feltett kérdéseidre a válaszok sorrendben:

1. Én.

2. Úgy, hogy jelentkeztem rá a neten

3. Kb. másfél év alatt, de akkor válság volt

4. Akkor megfelelt, de már rég otthagytam

5. Ezt már kérdezted a főcímben, ajánlom szíves figyelmedbe a harmadik kérdésedre adott válaszom

6. Mást

7. Nem segített nekem senki

:P

2017. szept. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Kb. 1 hét ha nagyon rosszul megy minden. De általában engem keresnek meg, és én tudok válogatni az állások közül.

Nincs főiskolám, nem is volt rá szükségem.

Mindig szakmában helyezkedem el.

2017. szept. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Családi vállalkozásban dolgoztam sokáig. Nem biztosít megélhetést. Most állást keresek egy éve de sehova nem vesznek fel. Sosem dolgoztam a végzettségeimbe. Úgy érzem kilátástalan ebből kilépni.
2017. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infókat!
2017. szept. 19. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!