Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetek mentős és...

Hogyan lehetek mentős és mennyit keres?

Figyelt kérdés
Sziasztok.. Amúgy naggyabol hülyeséget írtam mert tudom hogy lehetek az.... De lenne pár kérdésem... Most nyolcadikos vagyok és ugye szakma választás.... Két hivatás van amit szeretnék csinálni és oda megyek tovább az egyik a tűzoltó másik a mentős.... Azon belül mentőtiszt... Az a kérdésem hogy mentőorvosit hol lehet tanulni Pesten és nagyok az elvarasok?... Illetve mennyit keresnek.. Olvastam több cikket... Egyik azt írja szörnyen keresnek. Másik hogy most emelték a bért és többetkeresnek. A másik pedig hogy nem emeltek túl sok bért... Mi igaz ebből? Most is voltam kint Pesten a food truck on és mentők mindenhol... Legszivesebben odamentem volna kerdezgetni de sajnos kartyaztak a kocsiba. És nem is mertem odamenni... A másik hogy a mentőtiszt és a mentoorvos között mi a különbség ezt úgy értem hogy mit csinálnak... Ki csinál ilyen ujraelesztest stb.... És amúgy elvegeznek egy középiskolát.. Ha van esélyem akkor egy mentőorvosit ha nem akkor sima mentoapolot és közbe elődöntom hogy tűzoltó vagy mentő.... És persze utána mennek főiskolára .. Válaszotokat előre is koszonok

2017. szept. 17. 00:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hogy 3-as tanuló vagyok
2017. szept. 17. 00:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Kösd fel a gatyát, mert az orvosi nagyon nehéz, és drágán tanulnak, de rosszul keresnek, legalábbis egyelőre.
2017. szept. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon tiszteletre méltó az elképzelésed - de tartok tőle, hogy ezek csak fiatalkori álmodozások...


"Most is voltam kint Pesten a food truck on és mentők mindenhol... Legszivesebben odamentem volna kerdezgetni de sajnos kartyaztak a kocsiba. És nem is mertem odamenni."


Gondolkodj el azon, kérlek, hogy ha egy kártyázó mentőshöz nem mersz odamenni - pedig nagyon érdekel Téged a dolog - akkor hogy fogsz tudni odamenni egy sebesülthöz, akinek szerencsétlen esetben mondjuk kinyílt a koponyája és kilátszik az agyveleje vagy villamos/metró alól kell kiszedni a levágott karú embert stb.

Nem riogatni akarlak, de ez is hozzátartozik a foglalkozásához...

Ha pedig még nem rettentelek el, akkor iratkozz be egy egészségügyi szakközépbe (bocs, szakgimnázium) vagy gimnáziumba, érettségizz le, s ha még mindig azt akarod csinálni, akkor hajrá...


Csak hogy érezd, nem "savazni" akarlak: én pont olyan idős koromban, mint Te, állatorvos akartam lenni, kb. 3 évig, aztán a gimnáziumban ráébredtem, hogy a kémia (felvételi tárgy) és én nem vagyunk jó barátok - így aztán önkritikát gyakoroltam és letettem róla :-)

2017. szept. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a mennyit keres kérdésre azért nem válaszoltam, mert teljesen mindegy, hogy most mennyit keres, ugyanis csak érettségivel vesznek fel, s azt, hogy mire Te leérettségizel, azaz 4 év múlva mennyit fog keresni, csak a jövőbelátók tudják megmondani :-)
2017. szept. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Irany egy egeszsegugyi szakkozep, ott meg atgondolhatod.:)

Mentotiszthallgato vagyok, hanvan kerdesed, priviben szivesen valaszolok.:)

2017. szept. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!