Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vendéglátás és turizmust a...

Vendéglátás és turizmust a Corvinuson vagy a BGE-n (angol nyelven) érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Ha utána még megyek turizmus menedzsment mesterre, akkor milyen kilátásaim vannak? Milyen posztokban lehet dolgozni és milyen fizetésért?

2017. szept. 17. 14:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Na de találtam olyat is ahol elvárnak idegenforgalmi diplomát és 1-3 év tapasztalatot várnak el idegenforgalomban (nem írják hogy menedzseri poziban). Úgyhogy végülis van esély turizmussal is ilyen helyre kerülni ha elég ambíciózus vagy.
2017. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Lemaradt a link: [link]
2017. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Ha szállodamenedzser akarsz lenni akkor pénzügy számvitellel vagy gazdmennel növelheted az esélyeidet, esetleg ha még hozzácsapsz egy vezetés szervezés mestert."


Dehogy növelheti. Ha szálloda menedzser, akarsz lenni, akkor a turizmus menedzsment a legjobb, amit választhatsz, az egy más kérdés, hogy nincs szükség ennyi szálloda menedzserre.

2017. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ja és a számviteli ismereteket hol tanulja meg hozzá?:) Egyébként az alláshirdetéseket végignézve van azért egy pár üres hely..
2017. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Turizmus-vendéglátás alapképzésen is tanítanak számvitelt.
2017. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Feleségem BGF-en (ma ugye BGE) végzett idegenforgalom-szálloda szakon. Egy magyar aparthotelben dolgozik backoffice munkát. Jutaléktól függően havi kb 3-400 nettót keres. Több kolléganője is más szálláshelyeken hasonló munkakörben 2-300 ezret megkeresnek, de van aki 4-500-at is. Igaz, ezek többsége nagyrészt zsebbe megy, csak kisebb részt jelentenek be hivatalosan. Nagyobb hoteleknél, nemzetközi szállodaláncoknál szerintem bejelentve is megkapnak ennyit (sales manager, reservation manager), bár biztos hajtósabb, stresszesebb a munka. Szóval simán lehet jó állást találni ezzel a végzettséggel (természetesen a jó angol nyelvtudás az alap emellé). De tény, hogy általában azért pár évet le kell húzni alacsonyabb munkakörökben is tapasztalatszerzés céljából, hogy megkapd ezeket a jobb állásokat, tehát nem kizárt, hogy recepciósként is helyt kell állnod (feleségem is ott kezdte, igaz akkor még nem volt diplomája meg semmi tapasztalata, fősuli mellett csinálta és csak rövid ideig).
2017. szept. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy a tanulás mellett próbálj bejutni valamelyik jó hotelbe. lehet alulról kell kezdened. Az első a bejutás, aztán később lehet előrébb lépni. Jó lehetőség, ha olyan egyetemen végzed a szakot, ahol van duális.
2017. szept. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Sajnos tényleg azért nem végzi el az alapszakosok nagy része a mestert, mert nem látja értelmét.

Most végzek alapszakon, angolul tanultam az elmúlt 3 évben az összes tárgyamat. Arra jó volt, hogy csúszás nélkül kimehettem erasmussal külföldre. Kibuliztam magam az egyetemi évek alatt és mivel bekerültem államilag támogatottra, ezért relatív magas ösztöndíjat kaptam. Jelenleg szakmai gyakorlaton vagyok egy hotelban, ahol a kollégáim nagy részének semmiköze a turizmushoz. Sajnos ez az a szaka, ahol elengedhetetlen a gyakorlati képzés, így itthon, a majdnem teljes mértékben csak elméleti síkú oktatás nem sokat nyújt elhelyezkedés után.

Puncsosként simán lehetsz igazgató, vezető pozícióban. De ha csak azért tanulnád, hogy vezető légy és nem azért, mert nagyon érdekel a szakma, akkor szerintem nem jó ajtó kopogtatsz. Ami másnak pihenés, szabadság, itt az a látástól-vakulásig történő munka. És nem feltétlenül csak az alkalmazottaknak, a vezetőknek is. És nem véletlenül írok vezetőt. Mert mint nagyon sok helyen, itt is az a célravezető, ha nem főnököd van, hanem vezetős. Főleg mivel a vendégek nagyon meg tudják keseríteni néha az embert. Ilyenkor sokat ront, ha egy erősen domináns, bunkó főnököd van.

Ha esetleg bármi kérdésed van akkor privátban szívesen válaszolok.

2017. okt. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én is turizmus-vendéglátás szakos voltam és a gyakorlatot leszámítva már nem ebben a szakmában dolgozom. Egész egyszerűen hülyítés, amit a gimi/középiskola végzőseinek mondanak ezzel a szakkal kapcsolatban.

Ha szállodaigazgató akarsz lenni, akkor a megfelelő tapasztalat mellé pénzügyi-számviteli és marketing ismeretek is kellenek.

A másik probléma, hogy nem fizet jól ez a szakma. Én recepciósként dolgoztam főiskola után egy budapesti 5 csillagos szálloda apartman részén bruttó 180 ezret kerestem + a műszak pótlékok. Nettó kb. 160 ezret kaptam kézhez, ha belegondolsz ennyit egy kukás megkeres. Azért írom a "legalja" munkát, mert itt mindenki alul kezdi - kivéve ha a tulaj valamilyen rokonod, de pl. volt olyan hogy a felettesem a lányát behozta gyakornoknak.


Szóval a BGE-n azért a nyelvoktatás viszonylag színvonalas (némi kivétellel) és a kiváló nyelvtudással könnyebben lehet máshol elhelyezkedni (pl. szolgáltatóközpontban ügyfélszolgálatisként, ahol magasabbak a fizetések is).

2017. okt. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!