Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hegesztőként végeztem, AWI...

Kaleon kérdése:

Hegesztőként végeztem, AWI hegesztőként szeretnék elhelyezkedni, de olyanokat hallottam más tapasztaltabb hegesztőktől hogy ettől elég komoly betegségeket lehet elkapni, főként a saválló anyagok hegesztésekor, ez igaz?

Figyelt kérdés

2017. szept. 20. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Hát nézd, a hegesztés alapból olyan, hogy károsítja a szervezetet. Ezért kell védőfelszerelést, pl. szemüveget, bőrmellényt viselni. Természetesen ez se véd 100%-osan az egészségkárosító hatásoktól, csak azt akadályozza meg, hogy viszonylag rövid idő alatt ezek kicsináljanak. Ez a munkáddal járó egészségkárosodás az, amit a más fizikai munkákhoz képest magasabb bérrel fizetnek meg neked, mint azt mindig is tették hasonló veszélyesebb munkakörben. Pl. az uránbányászok se azért éltek elég jól más munkásokhoz képest, mert mindenki tudta (kivéve talán őket) hogy a munkájuk során benyelt radioaktív sugárzás meg egyéb szennyezések miatt valószínűleg nem fognak 100 élni, és idősebb korban mindenféle egészségügyi problémáik lesznek :-] Ezt "fizették meg" a magasabb bérrel.


Szóval ezek vannak a te munkádban is így is, úgy is, csak az egyik intenzívebb, a másik kevésbé.

Nem értek hozzá, de az általad említett hegesztési mód nyilván olyan, aminek az egészségkárosító hatásai jóval előbb kicsinálnak, mint a hagyományos hegesztési módok, ezért mondják.

2017. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kell friss levegős maszk és használni kell.
2017. szept. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen csak ugye egy levegos maszk az ott van tobb szaz ezer ft es ugye arra nem ruhaz be egy ceg csak ugy...

Raadasul kezdonek 900ftot fizetnek netto oraberbe es savallot kell hegeszteni ezt en unfairnek tartom h kevesebb penzert meg is savallot varnak el, par tapasztaltabb hegesztoktol hallottam h ok azt tanacsoljak h COval hegeszek inkabb az annyira nem karos mint az avi es szinte azt is mindig keresik

2017. szept. 21. 06:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen igaz,nagyon fontos a megfelelő szelőzzés.

A fémgőzök(1-2 ötvözőfém nagyon..) igen károsak az egészségre,és ott a frissen képződő atomos ózon is,..ezenkívül a tóriumos-piros (radioactive) wolfram köszörülése,mind a vele való hegesztés kimagasló kockázat faktor a tüdőrák kialakulására. Ezt a wolframot már ki is tiltották a fejlettebb országokban,,persze nálunk szabadon kapható,mint a tuti 100% garantált rákkeltő cucc....kb mint az azbeszt.

2017. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 goaus ***** válasza:
Használhatsz bármit, a fogaid meg a szemeid oda lesznek, ez tény. A többi - tüdőrák, hasonlók - szerencse kérdése is, vagyis szervezet függő de jóval nagyobb esély van rá mint egy átlagembernél.
2017. szept. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nettó baromság. A sok kivételnek, akik használják a védőeszközöket, és akiket van szerencsém ismerni, egytől-egyig olyan szerencsés genetikájúak lennének, hogy max a korral kell nekik gyengébb olvasószemüveg, meg minden dohányzás mellett is jóval kevesebbet köhögnek, mint bármelyik autószerelő ismerősöm? Valamennyi esély persze van rá, csak nem sok.
2017. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*bocs a toldalékolási hibákért, péntek 10h öntöde+3 sör és vonaton döcögés elég volt erre :-)
2017. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
erre a piros wolframra kitérve én ezt nem értem hogy hogy nem tiltották be még ezt nálunk, nem rég végeztem a suliban és a hegesztö tanárom piros wolframot adott, és mikor szoltam h mi a baj ezzel rávágta h nyugodjál meg nem lesz semmi bajod én már 20 éve ezzel hegesztek és itt vok.... hát de akkor is.. :I
2017. szept. 22. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!