Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik 3 diplomás állásnak...

Melyik 3 diplomás állásnak van a legnagyobb jövője? Miért?

Figyelt kérdés
2017. szept. 22. 00:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Programtervező informarikus, gazdaságinformatikus, mérnökinformatikus. Mer’ IT.
2017. szept. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Általános Orvos,

Mérnök informatikus,

Villamosmérnök


Hogy három különböző területet mondjak.

2017. szept. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem szeretem ezeket a TOP X db listás dolgot. Nehéz sorba rendezni a diplomás állásokat, úgy meg főleg, hogy nem egyszerű definiálni, mit jelent az, hogy "ennek van a legnagyobb jövője". Ez mit jelent? Hogy biztos lesz-e állásod itthon? Hogy jól fogsz-e keresni? Hogy létezni fog-e a munkád 15 év múlva?

Ráadásul kiválasztani belőlük hármat... de oké, íme, szerintem:


Villamosmérnök

Orvos

Pénzügy és biztosítás


Az IT területet azért nem írom ide, mert bár van belőlük egyetemi képzés, szerintem ma már a Földön nincs olyan informatikus, aki azért nem kapott volna meg egy állást, mert nincs papírja.

2017. szept. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

"Pénzügy és biztosítás"


LOL. Ezzel Budapesten kívül hol lehet egyáltalán elhelyezkedni?

2017. szept. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Pénzügyesként lényegében bármelyik közép- és nagyvállalatnál, bankoknál, biztosítónál, multiknál, közigazgatás felsőbb részében. Nem csak Budapesten élnek pénzügyesek, és a gyakorlat azt mutatja, hogy egy frissdiplomás pénzügyes is heteken belül talál magának munkát. Biztosítósok még hamarabb, mert abszolút hiányszakma. Nem sok helyen tanítják, és rendkívül nehéz elvégezni. Illetve, csak hogy ehhez is mondjak példát, a fent említett vállalkozások is egyre gyakrabban alkalmaznak aktuáriusokat, hasonlóan pénzügyi és kontrolling, de akár menedzsment területen is.

Nem baj, ha nem ismersz egy adott munkaerőpiaci szegmenst, de ettől még nem kell hangot adni a szűklátókörűségednek :)

2017. szept. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

Akkor miért van kőkemény egy pénzügyes állásajánlat Hajdú-Bihar megyében, ha olyan jól el lehet helyezkedni vele?


[link]

2017. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem egy szóval se mondtam azt, hogy az ország minden pontján el tudsz helyezkedni ezzel, valamint az eredeti kérdés sem arról szólt, hogy csak és kizárólag vidéki településeken minek van jövője. Ennek megfelelően válaszoltam, mert tény, hogy jelenleg rendkívül keresettek a pénzügyesek, és messze nem termelnek ki az egyetemek annyit, hogy belátható időn belül telített legyen a piac. Sőt... Ráadásul egyre több külföldi SSC szektorban tevékenykedő cég jön Magyarországra az olcsó, de jól képzett munkaerő miatt, akik azonnal felszippantják az idegen nyelveket is beszélő pénzügyeseket. Arról nem is beszélve, hogy a pénzügy nem egy régióhoz kötött terület, a világ bármely pontján tud érvényesülni az, aki ért a pénzügyhöz.

És válaszolva a felvetésedre, azt mondtam, hogy nem csak Budapesten, annak ellenére, hogy nyilván a munkalehetőségek túlnyomó többsége oda koncentrálódik (hasonlóan, mint lényegében minden más területen is, ideértve az agrár szektorban dolgozókat, valamint a betanított munkásokat is).

De ha úgy gondolod, hogy egy darab álláskeresési portál egy adott pillanatnyi állásajánlata reprezentálja a komplett munkaerőpiaci keresletet egy adott szektorban, és ez alapján akarsz messzemenő következtetéseket levonni annak kapcsán, hogy milyen diplomáknak van jövője, akkor tényleg nem igazán érdemes erről vitatkoznunk.

2017. szept. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Kettes, a mérnökinfó és a gyengeáramú villamosmérnök testvérszakok, a tanterv nagy része ugyanaz, szakirányokban van eltérés. A mérnökinfó a gyengeáramú villamosmérnökiből vált ki önálló szakká.


Egyébként:

- technológia (programozás, elektronika, mikrovezérlők, szenzorok)

- bank és biztosítás, idevehetjük az adózást és számvitelt is (NEM a könyvelő Juci nénire gondolok!)

- orvoslás, gyógyszerészet

2017. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Programozó, villamos mérnök, orvos.
2017. szept. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

Nem lehet csak hármat írni.

- Jogász : nem hiszem hogy a jövőben nem lesznek gyilkossági, lopási perek. Sok politikus is közülük kerül ki. Ha tetszik, ha nem, nélkülözhetetlenek a társadalomból.

- Nyelvész : tolmácsok, fordítók nélkül bábeli zűrzavar lenne.

- Orvos, fogorvos, gyógyszerész : a gyógyításhoz, ehhez kapcsolódó kutatásokhoz.

- Közgazdász : bankok, vállalatok irányítása, kereskedelem.

- Informatikus, mérnök : a technológiai fejlődéshez.

- Tanár : valakinek oktatni kell a jövő generációját.

2017. szept. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!