Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként, egyetemi...

Pályakezdőként, egyetemi oklevéllel hogyan találjak állást hatékonyan?

Figyelt kérdés

Kommunikáció és média szakot végeztem egyetemen, de nincsen tapasztalatom,se kapcsolataim, így senkinek sem kellek...tényleg ennyire piacképtelen ez a szakma? Van aki el tudott ebben helyezkedni? Rengeteg helyre beadtam a jelentkezésem, interjúra is hívnak, de mégsem engem vesznek fel, mert vagy nincs tapasztalatom, vagy messze lakom.

Arra lennék kíváncsi, hogy ti mennyi idő után, hány interjú után találtatok pályakezdőként rendes munkát? Neten kívül hogyan keressek hatékonyan munkát?



2017. szept. 25. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Kecseg leszek, de:

"Kommunikáció és média szakot végeztem..." kb itt hagytam abba az olvasást, ez a XXI. szd-i büfé-ruhatár definíciója.

Sürgősen kezdjed magad átképezni.

2017. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, erre már rájöttem én is, de köszönöm!
2017. szept. 25. 20:46
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
Ennyit nem tanítottak meg az egyetemen hogyan találj munkát? Anyát megkérted már hogy pofozzon fel?
2017. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves második kommentelő! Te ugye gyárban vagy robot éhbérért?
2017. szept. 25. 21:17
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyébként itt az ideje megtanulni gondolkodni, mert látom, nem értelmezted a kérdést megfelelően.
2017. szept. 25. 21:23
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
#1 pont ezt akartam írni
2017. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Budapest.
2017. szept. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Én egy valamit nem értek és sajnos már sokadszorra olvasom ezt egyetemről kieső emberektől:

"nincsen tapasztalatom,se kapcsolataim, "


Komolyan nem értem: emberek végigjárnak úgy egyetemet, hogy közben semmilyen gyakorlatot nem szereznek? Legalább nyáron nem fordul meg a fejükben, hogy valami szakmába vágó diákmunkát kellene csinálni? Vagy akár önkéntesként, ha megengedi a családi kassza... Ennyire béna az oktatási rendszer, hogy semmi ilyenre nem ösztökélik az egyetemre járókat?

Vagy ez csak néhány egyénre jellemző?


Komolyan nem értem... Még egy szakközépben is van szakmai gyakorlat, aztán vannak duális képzések is - csak pont az egyetemeken nincs ilyen "ösztökélés"?

És az egyénnek nem jut eszébe, hogy "szűzen" fog kiesni és gyakorlat nélkül nem tud elhelyezkedni?


Kérdező, nem Téged "zrikállak", csak a jelenséget nem értem.

2017. szept. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
A legkeresettebb szakmákkal is nehéz gyakorlat nélkül. Egy köztudottan is nem túl népszerű szakkal nem vállalni gyakornokoskodást egyetem alatt baromi nagy öngól volt. Mindenképp kezdj el tanulni új dolgokat( pl nyelv) és folytasd a keresést. Mást nem tudsz tenni.
2017. szept. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor mindig azt mondom, hogy fordítsd meg a kérdést, és képzeld magad egy munkaadó helyébe, akihez egy hozzád hasonló ember jelentkezik. Ez az illető mivel nyújt többet mondjuk egy érettségizettnél? Milyen tudása van, amiből gyakorlati haszna is van a cégnek? Mennyire motivált? Vajon csak egy kétségbeesett álláskereső, aki egy papírfecni miatt elvárja, hogy ne minimálbéren dolgoztassák, vagy egy szakma iránt elkötelezett, céltudatos pályázó? Na és a személyisége? Képes a munka által megkövetelt magabiztosságra, irányításra, alkalmazkodásra, önfejlesztésre?


Stb. stb., megannyi hasonló kérdés. Ezeket válaszold meg magadnak, és ha ügyesen csináltad, akkor megkapsz egy rakás választ, például hogy miért nem sikerültek az eddigi jelentkezések, milyen helyeken lenne esélyed és mit kéne tenned, ha komolyabb terveid vannak.


Maga a szakma amúgy nem piacképtelen, ha kihasználod a képzés során érkező lehetőségeket. Nekem például a szakmai kapcsolataim egy jelentős része az egyetemi évekből származik. Szerintem ha elég mélyre ásol, a te esetedben is lehet olyan dolgokat találni, amiből akár profitálhatsz is, bár a leírtak alapján sajnos kissé elszúrtad a dolgokat. De ezen most ne őrlődj, mentsd ami menthető, koncentrálj arra, amit az elején leírtam, és építkezz a jelenlegi helyzetből.

2017. szept. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!