Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű szerződés...

Határozott idejű szerződés esetleges felmondásához elég nyomós indok a költözés?

Figyelt kérdés
Tegyük fel költözés címszó alatt mond fel az akinek határozott idejű szerződése van. Ebben az esetben is (munkavállaló részéről) fizetni kellene a hátramaradó időszakra?
2017. szept. 28. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez is Te vagy?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Meg ez is?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Ha igen, ne tedd, hogy költözés címszóval mondasz fel, mert nagyon "ki fog lógni a lóláb" és hidd el, utána fog nézni a főnököd, hogy tényleg elköltöztél-e? Ráadásul, ha írásban ilyen indokkal mondasz fel, akkor annak még nyoma is marad: magad alatt vágod a fát - hacsak tényleg nem költözöl.


Én a helyedben nem rontanám egyre jobban a helyzetemet, egyre nagyobb zűrbe keveredve.


Sajnos az elején nem jöttél ide tanácsot kérni: pedig szerintem, ha normálisan beszélted volna meg a főnököddel, nem telefonon bejelentve a felmondást (ráadásul jogtalanul), akkor még lett volna remény. Enyhe nyomásgyakorlással (túlóra nem fizetése) megpróbálhattad volna rávenni, hogy közös megegyezéssel engedjen el.


Amúgy el kell mondanom, hogy elég nagy kalamajkát okozol, mert lehet, az új munkahely is a pályakezdő uniós támogatás miatt venne fel, de egyszerre kért helyen nem kaphatod - márpedig a másikat leállítani ilyen rövid idő alatt nem lehet.


Amúgy a másik munkahelyen meddig szólna a határozott idejű szerződésed?

2017. szept. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és ott nincs próbaidő? Mert könnyen lehet, hogy a végén 2 szék közül a földre esel... Azért gondold meg.
2017. szept. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, azokat a kérdéseket nem én tettem fel, nem is ismerősek. De egyúttal végülis válaszoltatok, ezek szerint nem érdemes. Csak azért kérdem, mert páromnak - nem az Ő hibájából - lehet fel fognak mondani, vagy Ő jön el, de akkor én se nagyon szándékozom tovább maradni, mert akkor teljesen új irányba akarnék/akarnánk indulni.
2017. szept. 28. 08:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Határozott idejű szerződés felmondását KÖTELES mindkét fél indokolni. Az indoknak valósnak, és okszerűnek kell lennie! Az nyomós indok, hogy költözöl (de nem a másik utcába! :)), hiszen előfordul, hogy a nagy távolság miatt nem tudod a munkádat ellátni.


Ha Te erre hivatkozol, akkor költözni is kell. Ugyanis, ha valahogyan kiderül, hogy ez nem történt meg, olyan pert akaszthat a volt cég a nyakadba, hogy nem győződ kapkodni a fejed. Hozzáteszem: Teljesen jogosan!

2017. szept. 29. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Milyen jó... akkor majd meglátom mi lesz a következő szerződési forma ha ez lejár. Ha megint határozott idejű akkor viszlát. Ez így nem módi hogy megkötik a dolgozót. Mint a szolgáltatóknál... hűségidő lejárta előtt felmondott szerződés kötbért von maga után.
2017. szept. 29. 08:34
 6/9 anonim ***** válasza:

De, ez így módi, méghozzá nem is rossz... Én pl. kifejezetten szeretem a határozott idejű felmondást - ugyanis az éremnek 2 oldala van :-)

Az igaz, hogy elvileg köti a dolgozót, de ez visszafelé is áll: ha a munkáltató mond fel hamarabb, akkor köteles kifizetni a szerződésből hátralévő időnek megfelelő bért.

Tehát ha közben megszűnik a cég és még van fél év hátra a szerződésből, akkor félévnyi bért úgy kapsz, hogy semmit nem dolgoztál érte :-)

Én sokkal nagyobb biztonságban érzem magam a határozott idejű szerződéssel (tudom, hogy ez sokak számára furcsa) mert azt legalább biztosra tudom, hogy addig van munkám, s általában meghosszabbítják.


Az más kérdés, hogy aki hitelt, lakáshitelt akar felvenni, annak ez nem jó.

2017. szept. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem a hitel miatt kérdem, nem akarok semmilyen ilyen rabláncot magamra kötni. Esetleges munkahely váltás, vagy egy valós költözés miatt nincs lehetőség lezárni.
2017. szept. 29. 10:27
 8/9 anonim ***** válasza:

"vagy egy valós költözés miatt nincs lehetőség lezárni."


Most írtuk, hogy van lehetőség rá.

Az indoknak valósnak, és okszerűnek kell lennie. Ha tényleg azért mondasz fel, mert messzire költözöl, akkor nem tudod ellátni a munkád. Az indok valós és okszerű. Mehetsz mindenféle következmények nélkül.

A gond akkor van, ha nem valós az indok! :)

2017. szept. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

... persze az nem elfogadható indok, hogy másik munkahelyre akarsz menni...

Gondolom, ez logikus.

2017. szept. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!