Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha tőkejövedelemből megkeresné...

Vazul65 kérdése:

Ha tőkejövedelemből megkeresnéd a MO-i átlagbért BP-en, nyugdíjaznád magad?

Figyelt kérdés
Tfh van hol laknod (se albi, se hitel), és vannak olyan befektetéseid amik összesen netto 200k-t hoznak havonta (legális, adózás utáni). Te dobnád a munkád?

2017. okt. 2. 06:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 vagyok, de szerintem igen. Miért? Mert az ember csak dolgozik, dolgozik, dolgozik, csak élni "felejt el" :(

Valszeg azért feketén elmennék valami kisebb munkára, vagy maszekolgatnék ezt-azt.

Ha nem is nyugdíjaztatnám magam, akkor szigorúan heti 40 óránál nem dolgoznék többet.

2017. okt. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Egy vállalkozás ettől többet is hoz jó esetben mégsem nyugdíjazzák magukat a vállalkozók (én sem ). :-)
2017. okt. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Ebből a fele kapásból elmenne a rezsire, kajára. Átlagosan tudnál élni, de nem maradna különösen szórakozásra, utazásra előbb-utóbb megunnád a céltalanságot. Netto 500-nál már elgondolkodnék rajta, ha egyedülálló lennék. Családdal még több kell :(
2017. okt. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Nettó 200-ért semmiképpen. 400-500-ért már igen abban az esetben ha a portfólió kezelése az felül esik a "nyugdíjasok életén"
2017. okt. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Semmiképpen, mert most a magyarországi átlagbér 2,5x-esét keresem, így sokkal rosszabbul járnék.
2017. okt. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
69%
200k nem sok, így a pénz miatt is, de ha a dupláját is megkeresném, akkor is dolgoznék valamit. Persze csak könnyen, lightosan. Egyszerűen mert unatkoznék. Mellesleg 200k ha nem dolgozol, csak "élni" akarsz, akkor hamar el fog menni szórakozásra.
2017. okt. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem, maximum ideiglenesen. Az biztos, hogy amíg Délkelet Ázsiában meg Indiában utazgatnék, addig ez is elég lenne, de utána legalább egy négy vagy hat órás melót vállalnék.
2017. okt. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem, mert egyrészt ellustulnék és szellemileg teljesen leépülnék a semmittevésben, másrészt havi 200 ezer nem éppen sok pénz. Abból mégis mire futná?
2017. okt. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Nettó 200e inkább arra jó, hogy könnyebben kísérletezzek rizikósabb projectekkel. Pl. szabadúszó karrier építése, valami saját termék kifejlesztése, ilyesmi. Ha van nulla befektetett energiával egy (középosztálybeli)létminimumra elegendő összeg, akkor nem olyan nagy gáz, ha bebukom. "Nyugdíjazni" semmiképp nem akarom magam, az borzalmasan hangozna még akkor is, ha sok pénzről lenne szó.
2017. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem, mert 200 ezer ft nem olyan sok és megtanultam valamit:

ha dolgozom, akkor nincs időm elkölteni a pénzem ( értsd: akkor költök a legkevesebbet, amikor szinte állandóan dolgozom) viszont ha rengeteg időm van, akkor jobban ráérek pénzt költeni - ergo arra meg igen kevés lenne a 200 ezer, amiből gondolom 50 körül van a rezsi (telefon, víz,gáz, közö9s költség,stb).

2017. okt. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!