Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted egy multi miért...

Szerinted egy multi miért hirdet állandóan állást ha évek óta elutasítja a jelentkezést?

Figyelt kérdés

De, szellemi fogyatékosokat, nyugdíjasokat, a diákokat meg alkalmazza. Kötelező meghirdetnie egy bevásárlóközpontnak is a munkát akkor is ha meg van már rá a jelölt, vagy hogyan van ez ?

Évek óta jelentkezek tefus, iskolai végzettséget sem igénylő árufeltöltői, stb. munkákra és soha nem választanak, pedig bizim is, kereskedelmi :D



2017. okt. 8. 22:00
 1/10 A kérdező kommentje:
bizim is VAN
2017. okt. 8. 22:02
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, hogy kötelező jelleggel van-e előírva valami jogszabályban, aláírtak egy szerződést, egyszerű üzletpolitika van a háttérben, netán egyszerűen csak a támogatás miatt csinálják, de bizonyos áruházak fixen alkalmaznak megváltozott munkaképességűeket, akik előnyt élveznek a "teljes értékű" munkavállalókkal szemben. A diákok meg aztán végképp főnyeremények, jóval kevesebbet kell utánuk fizetni.


Bizonyos multik pedig kapnak az anyacégüktől egy adott összeget, amit csak reklámra vagy álláshirdetésre költhetnek, szóval végül is igen, vannak kamu hirdetések ebben a műfajban is.

2017. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Lehet feketelistán vagy náluk. Vannak ilyen feketelisták.
2017. okt. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3


Felmerült bennem is már ennek a lehetősége, nincs ki zárva. Életemben egyszer dolgoztam amúgy egy multiban, össz. 1 hónapot, annak is már több éve.


Felháborítónak és megalázónak tartom, hogy ezt eljátsszák és egyáltalán megmerik tenni az emberrel.

2017. okt. 8. 22:40
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Azért hirdet, mert kell a munkaerő - de nem te, ezek szerint.
2017. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Azért mert diákokat sokkal olcsóbb foglalkoztatnia egy multinacionális cégnek, és mivel jelenleg országos munkaerőhiány van, és nagy a fluktuáció ezért mindig vannak nyitott pozíciók.
2017. okt. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6


Két éve hirdeti a munkákat.

Illene akkor legalább feltüntetni, hogy kit, kiket vár, kinek a jelentkezését várja és akkor az ember nem teperne feleslegesen.

2017. okt. 8. 22:55
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Pl. a Richter gyógyszergyár esetében vannak pozíciók (diplomás), amik évről évre, vagy félévről-félévre mindig újra megjelennek. Legfeljebb minimális változtatással. Szerinted legalább egy interjúra miért nem hívják be az embert?


Több magyarázat is lehet, de valószínű, hogy ezek a helyek, csak azért vannak fent, hogy kifelé mutassák, ők folyton növekednek. Más cégek elbocsájtják és újra felveszik ugyanazt az embert. Megint mások egy évre vesznek fel embereket és lehúzzák az utánuk járó állami támogatást, dolgoznak, majd elküldik őket. Ha fent ez lenne, legalább behívnák a jóembert.


A Tesco Anglia leggyengébb minőségű élelmiszerlánca, arrafelé rögtön, min. két hasonló konkurenciája van, akik sokkal jobbak ár/érték és kiszolgálás minősége viszonylatban. A Tesco szimpla lehúzás, mind a vásárlóknak, mind a dolgozóinak, én így gondolom.

2017. okt. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Életemben egyszer dolgoztam amúgy egy multiban, össz. 1 hónapot"


Akkor nincs kizárva, hogy tényleg feketelistára kerültél és azért nem vesznek fel- hallottam már olyanról, hogy van náluk ilyen.

Miért nem próbálkozol kisebb boltban vagy más láncnál?

2017. okt. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tescoval sokáig így jártam én is, jelentkeztem, majd egy idő múlva jött az elutasítás, aztán egyszer behívtak, fel is vettek volna, csak vállalhatatlan volt számomra a munkaidő kezdete. Amúgy nemcsak a multik csinálják ezt, évek óta figyelem az álláshirdetéseket, felénk is van jó pár cég, akik rendszereséggel, 2-3 havonta meghirdetik ugyanazt a munkát, aztán meg általában válaszra sem futja.
2017. okt. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!