Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ad fel egy cég egy nem...

Miért ad fel egy cég egy nem olyan bonyolult állásra állandóan hirdetést?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve látom egy bizonyos cég hirdetését különböző fejvadász cégeknél is meg pl. a profession-ön vagy a cvonline-on is láttam már. Mikor hol.


Adminisztrátort keresnek.


Igaz, kell hozzá idegen nyelv, de ilyet azért csak nem olyan bonyolult, speciális dolog találni.


2017. szept. 18. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ohh ilyenbe én is belefutottam és kiderült hogy zepter értékesítői munka lenne.
2017. szept. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Látatlanba nyilván nehéz megmondani, de valószínűleg valami szopatás van benne, amitől a jelentkezők hamar lelépnek. A cég meg biztosan okos szerződést fogalmazott, hogy még így is megérje neki.
2017. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hm. Ezek azért éves szinten súlyos pénzek... Mert nem a startaprón hirdet, hanem fizetős helyeken.


Ezt sosem fogom megérteni, hogy ezt az összeget miért nem szánják inkább a megfelelő munkaerőnek.

2017. szept. 20. 08:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Vannak cégek, akik menetrendszerűen hirdetnek, ez már nekem is feltűnt. Volt amelyikre vagy 3-4x is jelentkeztem, a feltételeknek megfeleltem volna, mégcsak válaszra sem méltattak. Jártam úgy is, hogy megkaptam e-mail-ben, hogy most más jelöltet választottak az adott állásra, de elteszik az önéletrajzom stb., erre még aznap meghirdették újra ugyanazt az állást.
2017. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy nem engem vagy téged választanak. De vajon akkor nem is választanak senkit? Vagy eleve direkt olyat választanak, akiről feltételezik, hogy hamar lelép/kirakják?


Vagy miért van ez a folyamatos hirdetés?

2017. szept. 20. 10:06
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy volt olyan is, akit szintén legalább egy évig láttam, sose jött válasz tőlük és egy jó ideje már nem hirdetnek. Ennyire hosszú időt ölnek a kiválasztási folyamatba?
2017. szept. 20. 10:08
 7/10 anonim ***** válasza:

ne foglalkozz vele. Hallgass a szimatodra.

Valami bűzlik vele.

2017. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A hirdetések ára eltörpül amellett az összeg mellett, amit egy esetlegesen nem megfelelő munkaerőre kellene fordítaniuk különböző okok miatt.
2017. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanazok a hirdetések futnak évekig, és nem töltik be. Hogy ebben mi a jó, arra több teória létezik, a hr-r.banc fontoskodásától az adathalászatig, de ha olvasod a hirdetéseket, akkor látod, hogy újra megjelenik évekig szó szerint ugyanaz. Csak monitorozzák és tesztelik az piacot. Egy cégtől péntek reggel kaptam üzenetet, hogy mást választottak. Este újra feltették a hirdetést.

Tele a hócipőm a sok kamu hirdetéssel, aminek célja adathalászat. Ha azt mondják, hogy 6 hó alatt nem találnak Budapesten embert egy olyan munkakörre, mint adminisztráció, azt szemberöhögöm.

Régóta keresek melót. Egy állásajánlat megjelenik, befutnak a cv-k. Akiknek a cv-je jó, azokat behívják interjúra. Aztán kiértesítik, hogy nem. És rá 1 hónapra feltűnik ugyanaz ugyanattól. És ez évekig. Ismétlem, nem spéci melókról van szó. Nagyobb cégeknél kötelező álláshirdetést feladni, akkor is, ha nem kell munkaerő. Így lehet kozmetikázni a KSH adatokat, (lám mennyi álláslehetőség van). Azért is jó, mert, ha valaki lázad a kevés pénzért, akkor meglobogtatják a sok önéletrajzot.

2017. szept. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most hogy mondod, van olyan is akit már vagy 4 éve rendszeresen látok, de úgy hogy időnként fél évre abbahagyja, aztán újra.


Végülis, lehet ők is úgy vannak, mint én, hogy állandóan figyelik a lehetőségeket, igényeket, hogy képben legyenek a saját munkaerőjük valódi értékével. Nekem is van munkám és mégis mindig nézem a hirdetéseket. Csak én ezért nem fizetek ki egy rakat pénzt... Céges szinten talán aprópénz ami nekem soknak tűnik.

2017. szept. 21. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!